Benešová Hamáčkovi kope do Vrbětic. Vyhodit ji z vlády ale nechce. On totiž ani nemůže

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO)  (ČTK)

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) | FOTO: ČTK

I když ministryně spravedlnosti Marie Benešová totálně nabourává verzi ministra vnitra Jana Hamáčka o tom, jak se odehrála kauza Vrbětice, ve vládě Benešová zůstane. Hamáček v neděli uvedl, že nenavrhne její výměnu. Skoro to vypadá, že si Jan Hamáček myslí, že by mohl vyhazov Benešové navrhnout a že by ji Zeman skutečně z vlády odvolal.

To by se ale nikdy nestalo. Tak zaprvé, Marie Benešová je Zemanova dlouholetá oblíbenkyně a favoritka. To on ji Babišovi do vlády instaloval. Nikdo jiný. Je to jeho člověk stejně jako například Miroslav Toman, ministr zemědělství.

Zadruhé, Benešová v kauze Vrbětice přímo a jasně pomáhá Zemanovi a tedy Rusům. Jede stejnou notu jako prezident, který kazí práci tuzemských zpravodajců a detektivů. V tom se Zeman s Benešovou opět shodují.

Zatřetí, Hamáček by se svým odvážným návrhem narazil i u Babiše. Smutnou pravdou totiž je, že za dobu, co je nyní Benešová ministryní spravedlnosti, se kauzy pana premiéra příliš nehýbou. Čapí hnízdo, kde mu hrozí desetiletý kriminál? Nic, vyšetřování se táhne. Otrávená Bečva? Nic. A tak by bylo možné pokračovat.

Zkrátka, je hezké, že Jan Hamáček hraje toho hodného, který přivře oko, a za předpokladu, že se Benešová trošinku zklidní, jí nezařídí vyhazov z vlády. Nicméně, kdyby došlo na lámání chleba“, byl by to spíše Hamáček než Benešová, kdo by letěl z vlády, kdyby se duo Babiš & Zeman mělo rozhodovat.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner