Berdych je v semifinále Wimbledonu

Eric Drooker

Tomáš Berdych si zahraje semifinále nejslavnějšího tenisového turnaje! Ve čtvrtfinále Wimbledonu postoupil přes světovou čtyřku Novaka Djokoviče. Bývalou světovou jedničku trápilo zranění ruky. Djokovič ještě zvládl odehrát první set, ve kterém prohrál s Berdychem ve zkrácené hře. Po dvou hrách druhého setu ale Berdychovi vzdal. Soupeřem české jedničky v souboji o finále bude v pátek legendární Švýcar Roger Federer.

Tomáš Berdych si ve Wimbledonu zopakuje loňské semifinále. V prvním setu čtvrtfinále s Novakem Djokovičem se hrál vyrovnaný tenis. Ke konci sady ale začalo být na trojnásobném vítězi turnaje patrné, že není v zdravotně v pořádku. Set dospěl do zkrácené hry, kterou Berdych vyhrál jasně 7:2. Djokovič si následně vyžádal ošetření. Na začátku druhé sady pak za stavu 2:0 pro Berdycha utkání skrečoval.

„Za těch let už toho bylo dost a myslím, že i takový zápas si někdy zasloužím. Novakovo odstoupení pro mě znamená malou prémii za smůlu, která mě někdy dřív stíhala,“ řekl po utkání Tomáš Berdych.

Tomáš Berdych vyhrál dvakrát Davis Cup. Grandslamový vavřín mu ale stále chybí. Jednatřicetiletý Čech byl experty v minulosti označen jako „nejlepší tenista bez grandslamu“. Nejblíže byl Berdych v roce 2010, kdy prohrál až ve finále s Rafaelem Nadalem.

Berdych dosud prožíval slabší sezonu a v žebříčku ATP se propadl na 14. místo. Před Wimbledonem vyměnil trenéra a zdá se, že spolupráce s Martinem Štěpánkem funguje.

Soupeřem Berdycha bude legendární Roger Federer, se kterým má bilanci 6:18. Král Wimbledonu Federer dokázal turnaj ovládnout v minulosti sedmkrát. Naposledy v roce 2012. Celkově má ve sbírce 18 grandslamů, nejvíce ze všech hráčů dějin. Podle mnohých je pětatřicetiletý  Federer nejlepším tenistou historie. Letos už ovládl Australian Open.

Ve Wimbledonu se oba utkali naposledy v roce 2010. Tehdy český hráč Federera vyřadil ve čtvrtfinále. Federer prohrál v semifinále Wimbledonu z dvanácti případů jedinkrát. Loni, s Milošem Raoničem, kterému porážku letos ve čtvrtfinále vrátil.

Právě čtvrtfinálový souboj s Kanaďanem Raoničem byl stým zápasem Federera ve Wimbledonu. V All England Clubu ještě letos Švýcar neztratil ani set.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články