Bere si, co mu nepatří, a ještě se chce soudit, že mu oběť nechce dávat peníze

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Republika Agrofert. Definitivně. Vláda schválila podání žaloby na Evropskou komisi za to, že nechce posílat peníze premiérovi, který na ně nemá nárok. Babiš se tak schovává za Českou republiku a tlačí ji do sporu s Evropskou komisí jen kvůli tomu, aby mu chodily peníze, které mu nepřísluší. Česká republika bude nejen platit tento spor, ale bere na sebe i tu ohromnou ostudu. Povede soud proti Evropě.

Nejde tady o nic jiného než o Babiše a jeho bankovní účty. Je naprosto neskutečné, do jaké situace Českou republiku dostal. Evropská unie opakovaně upozorňovala, že se jí nelíbí, aby její peníze pobíral člověk, který zároveň vymýšlí, kolik kdo dostane, a přitom kontroluje, jak jsou peníze vynaloženy. Evropské unii se prostě nelíbilo, když ji někdo s ohromným střetem zájmů obíral. Upozornění nestačila, tak EU tomuto problematickému člověku proplácení dotací, ze kterých jeho holding žije, zastavila.

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO)
 (ČTK)

Babiš si z toho nevzal vůbec nic. Nestydí se, neomlouvá, nenapravuje, neodstraňuje svůj střet zájmů. Nehodlá ustoupit a dodržovat pravidla. Peníze Evropské unie chce získat násilnou cestou přes soudy. A soudit se nebude on, ale Česká republika. Další level už je jen přepadení banky.

Jak to všechno dopadne? Ohromnou ostudou. Proč by Evropská komise měla ustupovat někomu, kdo podvádí, a ještě má tu drzost se s ní soudit? Neustoupí. A neprohraje Babiš, prohraje Česká republika. Není pochyb, že Andrej Babiš poškozuje Českou republiku.

Pondělní usnesení vlády je zřejmě největší důkaz obřího střetu zájmů Andreje Babiše a Miroslava Tomana. V budoucnu z tohoto hlasování budou mít problém nejen tito dva pánové, ale i ostatní ministři.

Kdy jindy, když ne teď, by na Úřadu vlády měla zasahovat policie?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články