Berkovec a jeho estébácké kádrování, kdo je poslušný Babišovi a kdo ne

poslanec-berkovec.cz

Stanislav Berkovec, poslanec ANO | FOTO: poslanec-berkovec.cz

Kdo má jaký vztah k řediteli České televize Petru Dvořákovi, kdo bude užitečný hnutí ANO a kdo by naopak mohl hatit plány Andreje Babiše. To rozebral poslanec ANO Stanislav Berkovec ve svém kádrovacím „prospektu“, v němž důkladně prověřil všechny osobnosti, které mají šanci usednout v Radě ČT. Finální dokument se jeho neopatrností dostal na veřejnost, jako první ho přinesl server Info.cz.

O co jde? O naprosto jasnou ukázku toho, jak to v hnutí ANO funguje. Onen Berkovcův dokument totiž není jen tak nějaká obyčejná zpráva. Jde o instrukce pro vybrané poslance, jak mají hlasovat a koho mají do Rady ČT protlačit, aby na televizi získalo vliv hnutí Andreje Babiše. Berkovec zkrátka ukázal, jak a na čem v ANO „makají“.

Zajímavé také je, koho a jak tento Babišův poslanec vyhodnotil. Největším nebezpečím pro ANO je podle Berkovce novinář a mediální manažer Michal Klíma. O Klímovi Berkovec ve svém dokumentu, který je jako vystřižený ze svazku StB, píše: „Je primárně zaměřený na činnost proti ANO a AB.“ V závěru se k tomu pak vrací ještě jednou: „Tento kandidát dlouhodobě a velice aktivně pracuje proti ANO.“

A kdo Berkovcovým kádrovacím sítem naopak prošel? Roman Bradáč, Marek Hladký, Vladimír Pikora nebo Pavel Kysilka. Poslední z jmenovaných má být podle Berkovce dokonce „velmi silný spojenec v případě kooperace“.

Odporné estébácké praktiky. V normální společnosti by Berkovec musel okamžitě s velkou ostudou složit poslanecký mandát. Vyzval by ho k tomu totiž sám předseda strany, který by se nejspíš musel rovněž poroučet. Jenže u nás se nestane nic, protože Babiš a koronavirus.

Tak jen informace pro Babiše, Berkovce a všechny ostatní babišáky a bolševiky: Není možné vybírat kandidáty do rady veřejnoprávní České televize podle toho, kdo bude a kdo nebude zastupovat zájmy vládnoucího hnutí, které vlastní premiér v nekonečném střetu zájmů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner