„Berňák“ už kvůli EET zkontroloval více než 17 tisíc lidí. Každý desátý má pokutu

ČTK

Elektronikcá evidence tržeb | FOTO: ČTK

Finanční správa jde tvrdě po živnostnících. Kvůli Elektronické evidenci tržeb jich zkontrolovala již více než 17 tisíc. Další tisíce kontrol provádí Celní správa. Oba úřady spadají do kompetence ministra financí Andreje Babiše. Finanční správa uvádí, že jen na blokových pokutách přímo při kontrole rozdala pokuty za téměř půl milionu korun. To však nic není.

Celkem 1619 podnikatelů se může těšit na vyšší pokuty. Tolik případů chce totiž „finančák“ řešit v rámci správních řízení. „Nejčastějším prohřeškem je nevystavení účtenky, nezasílání údajů do systému EET a neumístění informačního oznámení,“ uvedla mluvčí Finanční správy Petra Petlachová.

ČTK

EET zatím platí pro restaurace, kavárny, maloobchod, velkoobchod a příbuzná odvětví. Další skupiny podnikatelů do systému spadnou příští rok. První vlna začala platit 1. 12. 2016, druhá vlna 1. 3. 2017, další budou následovat příští rok. Zajímavostí je, že na období před volbami žádné další fáze EET ministr Andrej Babiš nenaplánoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner