BESIP chce živě vysílanou smrt mladé dívky využít jako odstrašující příklad

reprofoto youtube.com

Děsivá nehoda | FOTO: reprofoto youtube.com

Video tragické nehody dvou dívek, které svou jízdu vysílaly živě na Facebooku, chtějí odborníci využít jako odstrašující příklad pro žáky autoškol a začínající řidiče. Podobnými záběry se smrtelnými následky chce BESIP odradit od riskantního a bezohledného chování na silnicích.

„Každým rokem rozebíráme konkrétní dopravní nehodu mladých řidičů, kterou nikdo nepřežil. Rozebíráme příčiny, doplňujeme drsnými fotkami rozbitých aut a obrázky mladých mrtvých,“ řekl pro Deník.cz Jan Pechout ze společnosti BESIP.

archiv F24

Nahrávka zachycuje čtvrteční jízdu mladých dívek, které se ve vysoké rychlosti řítí automobilem ve směru z Mostu na Bílinu. Obě se dobře baví do okamžiku, než řidička zhruba po deseti minutách jízdy nezvládne řízení, najede na ostrůvek a narazí do protihlukové bariéry.

Řidička byla transportována do nemocnice, kde svým zraněním podlehla. Její spolujezdkyně utrpěla při nehodě jen lehčí zranění.

Názory na to, zda by se video mělo šířit, se různí. Někteří lidé na sociálních sítích užití záběrů za účelem prevence vítají. Pokud by podle nich video zachránilo byť jen jediný život, mladá žena nezemřela zbytečně. Pozůstali naopak žádali veřejnost, aby video nešířila.

„Vím, že nyní je celý záznam z nehody u Obrnic velice citlivá záležitost, ale některé pasáže použijeme, pochopitelně s ohledem na rodinu a pozůstalé,“ dodal Pechout.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner