Best in Covid! Česko, Belgie a Nizozemsko jsou korona-premianti Evropy

Andrej Babiš silné Česko nevytvoří. (Facebook Andreje Babiše)

Andrej Babiš silné Česko nevytvoří. | FOTO: Facebook Andreje Babiše

Poněkud temné (a bezděčné) Babišovo proroctví (Best in Covid!) se naplnilo, Česko je v rámci Evropské unie zemí, kde se nový čínský koronavirus šíří bezkonkurenčně nejrychleji. Hned za námi následují jakožto stejně „úspěšní“ šampioni Belgie a Nizozemsko. Španělsko je již dávno vyhaslým koronavirovým ohniskem, jak konstatuje prestižní německý deník Die Welt.

Redakční komentář deníku Die Welt shrnuje zejména situaci v Evropě a připomíná, že je to právě Česko, které je nyní rekordmanem v počtu nově nakažených infekční nemocí covid-19. Zmíněno je rovněž budování vojenské polní nemocnice na okraji Prahy, která by měla sloužit jako rezerva pro přetížená zdravotnická zařízení.

V poměru k počtu obyvatel je Česká republika – podle informací Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) – aktuálně nejvíce zasaženou evropskou zemí, a to s počtem 828,8 evidovaných nakažených na 100 tisíc obyvatel indikovaných za posledních 14 dnů. Se značným odstupem za Českem následují Belgie (700,8), Nizozemsko (509,5), Francie (388,8), Velká Británie (338,2), Slovinsko (327,5), Island (325,4) a Španělsko (312,4).

V dalším redakčním komentáři si německý deník všímá též eskalace násilí na nedělní demonstraci proti vládním epidemickým opatřením, již označuje jako akci fotbalových a hokejových chuligánů.

Obecně lze konstatovat, že německá média věnují epidemické situaci v Česku jakožto sousední zemi nepoměrně větší pozornost než česká média ve vztahu ke Spolkové republice Německo.

Zdroje: Die Welt / Die Welt (18. 10. 2020)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]