Best in covid? Zapomeňte, pandemie měla v Česku nejhorší průběh z EU

Pietní akce na Pražském hradě za oběti koronaviru  (Ray Baseley)

Pietní akce na Pražském hradě za oběti koronaviru | FOTO: Ray Baseley

Vyplývá to z předběžných dat Eurostatu, která mapují průběh pandemie od začátku března 2020 do konce dubna 2021.

Pandemická krize má na svědomí životy téměř milionu Evropanů, nejméně efektivně se proti koronaviru bránila Česká republika. Podle předběžných dat Eurostatu, která mapují průběh pandemie, zemřelo ve třiceti evropských státech během čtrnácti měsíců o 927 tisíc lidí víc, než činí průměr stejně dlouhého období v letech 2016–2019.

 

Eurostat potvrzuje, že vzhledem k počtu obyvatel přibylo nejvíc úmrtí opravdu v České republice, během čtrnácti měsíců skoro o čtyřicet tisíc. To je o třicet procent víc než ve stejně dlouhém období předchozích let. Jen o něco méně špatnou bilanci hlásí východní sousedé, tedy Poláci a Slováci.
Naopak nejlépe dokázaly pandemii čelit severské národy včetně Lotyšska a Estonska, kdy Norové dokonce zaznamenali menší počet zemřelých než obvykle.
Podle očekávání má relativně slušnou bilanci Německo, kde během nebezpečné pandemie zemřelo o deset procent lidí víc než v běžných časech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]