Best se za svůj odporný status neomluví. Dělá ze sebe chudáčka

Erik Best (Twitter)

Erik Best | FOTO: Twitter

Americký pseudonovinář Erik Best vyvolal velký rozruch. Konkrétně tím, že se nevkusně vyjádřil na adresu předsedy lidovců a jeho tragicky zesnulé manželky. Místo toho, aby si dodatečně uvědomil, že se zachoval nepřijatelně, dělá ze sebe člověk, vyznamenaný Milošem Zemanem, ukřivděného.

Podle všeobecných reakcí Best dosáhl dna, které je možné v politickém boji najít. Američan vystudovaný v Rusku se sice snaží budit dojem, že je nezávislým novinářem, ale není tomu tak. Na svém webu bojuje převážně za zájmy současných mocipánů Zemana a Babiše. To prezident ocenil v loňském roce, kdy Bestovi udělil státní vyznamenání.

Ve středu brzy ráno se ovšem Best zapsal do paměti veřejnosti daleko důrazněji. Když totiž napsal na Facebook nechutný status o dětech Marka Výborného, vysloužil si odsouzení a spoustu kritických i sprostých vzkazů. Zcela zaslouženě a po právu.

Marek Výborný a jeho nedoprovázené děti. Smutné.Kde je Michaela Šojdrová, když ji potřebujete?

Zveřejnil(a) Erik Best dne Úterý 19. listopadu 2019

Očekávalo se, že Best vezme svá slova zpátky nebo se bude snažit je nějak vysvětlit. Místo toho oblíbenec Hradu napsal na sociální síť další status, který dokazuje, že jeho myšlení není v pořádku. Místo omluvy totiž přišlo srovnání s Václavem Klausem mladším. Toho 17. listopadu na Národní třídě někteří lidé vypískali a často se také stává terčem kritiky za své kontroverzní a lživé výroky.

Osobně neznám Václava Klause ml., ale snad už o něco lépe chápu, co občas musí prožívat.

Zveřejnil(a) Erik Best dne Čtvrtek 21. listopadu 2019

Je diskutabilní, zda by se místo nadávek neměl syn exprezidenta dočkat spíš ignorace. Bez debaty ovšem je, že Erik Best je to nejhorší, co k nám z USA kdy dorazilo. Pokud by si takováto vyjádření dovolil ve Spojených státech, byl by za veřejného nepřítele. U nás ho ještě někteří internetoví diskutéři plácají za hulvátské chování po zádech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]