Miloš Zeman se do Bílého domu za Donaldem Trumpem nikdy nepodívá. Důvodem je jeho okolí a podivné vazby na Rusko. V aktuálním vydání tuto informaci přináší týdeník Respekt. Podle jeho zdroje z amerických bezpečnostních složek vyhodnotili Američané jako rizikové okolí prezidenta Zemana, především pak jeho poradce Martina Nejedlého.

Podle Respektu má být důvodem desetiletý pobyt Nejedlého v Rusku a jeho vazby na okolí Vladimira Putina. Tým Miloše Zemana udělal hodně pro to, aby k setkání prezidentů došlo. Záležitost dostal na starost Hynek Kmoníček, pomoci měla najatá agentura nebo aktivita několika kongresmanů. Vše bylo neúspěšné. Trump se se Zemanem nechce sejít kvůli jeho vazbám k Rusku a kvůli tomu, že je vnímán jako protizápadně orientovaný politik.

Jediné, co se Zemanovi zatím podařilo, je společná fotografie s Trumpem před několika týdny, která byla pořízena během slavnostní večeře. Fotografii si na této akci však Trump pořídil i s mnoha dalšími lidmi z celého světa.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora