Bezpečnost především. Turkmenskému prezidentovi vyměnili při setkání s Merkelovou pro jistotu vodu

repro: Настоящее Время ()

Důvěřuj, ale prověřuj. Turkmenskému prezidentovi Gurbangulimu Berdymuhamedovi vyměnili při setkání s Angelou Merkelovou 29. srpna před zraky kamer vodu. Jeden nikdy neví! VIDEO ZDE.

Berdimuhamedov je od 21. prosince 2006 prezidentem Turkmenistánu po zemřelém autokrativním vůdci Saparmuratu Nijazovovi. Funkci dostal od turkmenské bezpečnostní rady státu podle ústavy země.

Podle wikipedie „ve volbách v roce 2007 oficiálně získal 89,23 % hlasů, volby však nejsou považovány za demokratické, protože všichni kandidáti byli z Demokratické strany Turkmenistánu, jediné státem povolené politické strany. Podle OBSE volby nebyly ‚ani svobodné, ani poctivé‘. Forma jeho vlády je považována za autoritativní, sám Berdimuhamedow se snaží vytvářet kult osobnosti. V zemi nadále dochází k porušování lidských práv.

aaa

V roce 2007 sám sobě udělil vyznamenání. Je to řetěz vážící asi kilo ze žlutého a bílého zlata a s hvězdami vykládanými diamanty. Vyznamenání zdůvodnil svými „mimořádnými výkony“. „Veškeré moje úsilí směřuje k zajištění toho, aby Turkmeni vedli příjemný život, aby nic nepotřebovali a byli šťastní.“

Je zřejmě tak milován, že mu i vodu vyměňují.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]