Dominika Feriho na Moravě napadli. Výrazný politik TOP 09 a poslanec skončil v nemocnici. Řada lidí útok odsuzuje, najde se ale mnoho těch, kteří ho chválí. Rádi by si prý také přidali, také se můžeme dozvědět, že to bylo málo. Zajímavé je, že útok na poslance Parlamentu České republiky schvalují a podporují nejčastěji lidé, kteří se chlubí vlaječkou ČR v profilové fotce na Facebooku, případně ti, kteří se v náckovských skupinách ujišťují, že jsou ti praví vlastenci.

A potom je tady další skupina. Ti útok otevřeně neschvalují a nepodporují, ale zlehčují ho a pokládají ho za normální. Objevují se například komentáře, že je na koštech vín na Moravě normální, že si chlapi na zábavě dají pár facek. Že prý to byla jen strkanice a nic víc. Že normální chlap by nejel do nemocnice, ale rval by se s útočníkem. Další „názorový proud“ je ve smyslu, že Feri určitě provokoval a stejně si to zasloužil.

Oba proudy jsou stejně nebezpečné. Ono totiž nešlo o žádnou strkanici, která končí maximálně fackou. Dominik Feri v jednom z komentářů popsal, že šel před budovu na cigaretu, tam se ho neznámý muž zeptal, zda je Feri, když poslanec kývl, bez varování na něj zaútočil pěstmi. To, že Feri skončil v nemocnici i kvůli řezné ráně na zádech, je snad dostatečným potvrzením toho, že šlo o bezprecedentní útok. Ne o strkanici.

Vinu za útok nenesou jen ti dva zoufalci, ale i ti, kteří manipulují lidmi, určují nepřátele a podporují v lidech ty nejnižší pudy. Útok by měla policie důkladně vyšetřit. Pokud vše bylo tak, jak je zatím popisováno, oba útočníci zaslouží přísný trest. Tohle se nesmí opakovat.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora