Bezvládného prezidenta už využila i jeho žena. Hradní parta dělá chyby, brzy vše praskne

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana s dcerou Kateřinou. (ČTK)

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana s dcerou Kateřinou. | FOTO: ČTK

Fraška kolem utajování zdravotního stavu Miloše Zemana pokračuje. Co víc, přidávají se k ní další aktéři, kteří národu servírují polovičaté informace, podle nichž se vůbec nedá poznat, jak na tom prezident republiky je. Smutný je ovšem fakt, že se k ulhanému Ovčáčkovi a Mynářovi přidala i manželka hlavy státu, která svým výstupem podpořila nepřijatelné chování okolí prezidenta. Nabízí se otázka, proč Ivana Zemanová zaútočila na city občanů místo toho, aby ukončila spekulace o stavu svého chotě?

Nedůstojná scéna na Hradě, kdy manželka hlavy státu oznamovala smutným hlasem, že její manžel je nemocný a čeká ho dlouhá léčba, na niž by všichni měli brát ohled, byla patrně zakrývacím manévrem. Novináři soustředění na „informaci Hradu o stavu prezidenta“, jak nepochopitelný výstup první dámy označil před jeho konáním Jiří Ovčáček, si totiž nevšimli Radka Vondráčka, který si to namířil přímo na pokoj Miloše Zemana.

Koalice SPOLU (Zbyněk Pecák / FORUM 24)

Alespoň to tedy tvrdí on a šermuje argumenty o tom, že má ze schůzky fotografie, dokonce prý hradní protokolář Kruliš pořídil i snímek toho, jak prezident podepisuje dokument ke svolání ustavující schůze nové sněmovny. Tento důkaz ovšem nemá nikdo vidět.

Místo toho, aby se objasnila alespoň jedna část podivného příběhu o nemocné hlavě státu, tak přišly pouze další otazníky. Byl vůbec předseda poslanecké sněmovny v prezidentově pokoji na ARO, přivedl ho tam Mynář nebo policie, podepsal skutečně Zeman dokument, který nyní budí emoce?

Tohle všechno se nyní dostává do hledáčku médií, v případě nestandardního podpisu Miloše Zemana i policie. Důležité ovšem je i chování manželky hlavy státu. Jakkoliv se může zdát, že sehrávala pouze roli nezúčastněné choti, od čtvrtka už tomu tak není.

Ivana Zemanová se stala součástí skupiny lidí, kteří minimálně v současnosti využívají prezidenta. Ačkoliv stále není jasné, proč kancléř, mluvčí a nově i první dáma mlží, nebo rovnou lžou o zdravotním stavu hlavy státu, jednoznačně tím chtějí docílit něčeho, co je pro ně velmi důležité.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Zkazky o tom, jak se na Hradě v noci svítí a skartovačky jedou na plný výkon, zaplnily sociální sítě. Nikdo ovšem neví, co konkrétně by bylo nutné tak narychlo zničit.

Daleko zajímavější je jednání Zemanové. Její vystoupení před novináři bylo pečlivě secvičeno, slova přesně připravena, novináři opět naletěli na Ovčáčkovy výmysly o důležitosti sdělení. Přitom mělo pouze navodit pocit soucitu, zřejmě i posloužit jako krytí pro Radka Vondráčka.

Proč se ovšem Ivana Zemanová postavila na stranu těch, kteří nedopřejí hlavě státu důstojný konec ve funkci? To je otázka za milion. O soukromí prezidentského páru totiž veřejnost neví nic. Důvody toho, proč žena a dcera nechrání manžela a otce před jeho okolím, jsou skryty a zřejmě skryty ještě dlouho zůstanou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články