Biatlon se vrací. Česku ale chybí největší hvězda

ČT

Gabriela Koukalová | FOTO: ČT

Fanoušci biatlonu se dočkali. Dnes se znovu roztočí koloběh závodů Světového poháru v sezoně, jejíž vrcholem budou únorové olympijské hry. Češi ale do nového ročníku nevstupují v nejlepším rozpoložení. Zdravotní potíže totiž nepustí hry největší hvězdu Gabrielu Koukalovou. Ohrožen navíc může být i její start na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu.

První zastávkou Světového poháru je švédský Östersund. Oba dnešní úvodní závody budou štafety. Ve 14:15 se koná smíšená štafeta dvojic do které nastoupí Jessica Jislová a Michal Šlesingr. Poté přijde v 17:10 na řadu smíšená štafeta na 2x 6 km a 2x 7,5 km. Do druhého závodu vyrazí kvarteto Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Přímé přenosy odvysílá ČT sport.

Gabriela Koukalová sice s týmem do Švédska odcestovala, bude však spíše podporou pro ostatní závodníky. Mistryni světa totiž od začátku přípravy trápí potíže s lýtky a neodezněly ani po pěti měsících.

Koukalová podřizuje vše úspěchu na olympijských hrách. Může se tak stát, že do sezony vstoupí až na olympiádě. Pokud by však ani tehdy nebyla v optimálním stavu, může se stát, že Hry budou bez ní.

Zdravotní komplikace provázely i Ondřeje Moravce. Ten byl dva měsíce mimo hru kvůli infekci jater. Do závodů ale nejúspěšnější muž posledních let naskočí. Dále jsou připraveni nastoupit také  Jaroslav Soukup, Tomáš Krupčík, Lucie Charvátová, Jessica Jislová a Lea Johanidesová.

Program v Östersundu bude pokračovat v následujících dnech. Ve středu proběhne vytrvalostní závod žen, o den později mužů. Sprint čeká ženy v pátek a muže v sobotu. Se Švédskem se pak biatlonisté rozloučí příští neděli, kdy se koná stíhací závod žen i mužů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner