Biden je stará struktura, Harrisová nebezpečí, říká Klaus. Stále ještě věří v Trumpovo vítězství

repro youtube.com

Václav Klaus | FOTO: repro youtube.com

Výsledky amerických prezidentských voleb neudělaly radost prezidentovi Zemanovi, ale ani jeho předchůdce v úřadu nejásá. Václav Klaus se dokonce bojí budoucí viceprezidentky Kamaly Harrisové a o Joe Bidenovi říká, že je stará struktura. Naše bývalá hlava státu také zpochybňuje průběh voleb a pevně doufá, že se Donald Trump v Bílém domě udrží. 

Václav Klaus opět dostal prostor k tomu, aby šířil své konspirační teorie, o nichž si zřejmě myslí, že jsou založeny na reálném základu. Tentokrát se rozhodl na CNN Prima News vyjádřit své znepokojení se zvolením nového prezidenta USA. Jako velký fanoušek Donalda Trumpa pochopitelně nemohl být spokojen. “Svět ztrácí jedinečnou šanci, která byla v Trumpovi, při všech jeho specifikách, postavit se jako hradba tomu stále narůstajícímu pokrokářství, levičáctví a socialismu,” pronesl exprezident.

archiv

Opět tak zdůraznil, že si musíme dát pozor na nástup “levičáků”, který se podle Klause chystá. K němu má údajně pomoci i covid-19, jehož pomocí chtějí “levičáci” nastolit nový řád. Zřejmě proto bývalá hlava státu porušuje nařízení a chodí bez roušky i na místa, kde je povinnost ji nosit. 

Podle Klause však stále není jasné, kdo nakonec americkým prezidentem bude. “Opakovaně se v Americe stalo, že došlo k přepočítávání hlasů,” upozornil bývalý politik s tím, že víc ho znepokojil průběh voleb. “Lidi mohli hlasovat dvakrát, jsou důkazy, že hlasovalo i spousta dávno mrtvých. Tohle by se v žádné kultivované evropské zemi v žádném případě nemohlo stát,” řekl Klaus. V zápětí zpochybnil i korespondenční hlasování, které podle něj bylo zmanipulované.

Po této spršce ukázek z dojmologie ještě Klaus rozvinul myšlenku o tom, že kdyby volby vyhrál Trump, Bidenovi voliči, tedy rozvášněná levice, rozpoutá občanskou válku a strašlivý chaos. Na otázku, jaký má dojem z budoucí viceprezidentky Kamaly Harrisové, Klaus také nepřekvapil.

 “Já jsem tak doufal, že tenhle výsledek nenastane, že jsem se této dámě zatím nějak nevěnoval. Z těch vnějších věcí, které člověk slyší, tak je to nebezpečí a toho já se bojím víc než Bidena. S ním jsem opakovaně jednal. Je to v terminologii, používané v minulosti, stará struktura, která je už 47 let v americké špičkové politice. Jestli je někdo v tom tandemů na revoluci, tak je to ta Harrisová a toho já bych se bál,” postrašil diváky bývalý hradní pán.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner