Bidenovi ztratili milovaného člena rodiny. Zemřel jejich německý ovčák Champ

Americký prezident Joe Biden (Profimedia)

Americký prezident Joe Biden | FOTO: Profimedia

Americký prezident Joe Biden společně s manželkou Jill v sobotu oznámili, že zemřel jejich milovaný čtyřnohý přítel Champ. Německý ovčák žil se současnou prezidentskou rodinou od roku 2008. V Bílém domě nyní zůstává pouze druhý psí mazlíček Major, kterého si Bidenovi pořídili v útulku.

Třináctiletý Champ byl jedním ze dvou psích mazlíčků, kteří společně s prezidentem a první dámou žili v Bílém domě. „Naše rodina dnes ztratila milujícího společníka Champa. Bude mi chybět,“ napsal v sobotu americký prezident Joe Biden na twitter.

Champ nebyl v prezidentském paláci žádným nováčkem. Objevil se tam už v letech 2009 až 2017, kdy byl Joe Biden viceprezidentem Baracka Obamy. V Bílém domě nyní zůstává už jen německý ovčák Major.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Toho Biden a jeho žena Jill adoptovali z útulku ještě jako štěně před dvěma lety. „Jsme moc rádi, že můžeme Majora přivítat v rodině Bidenových. Jsme také vděčni za práci, kterou udělala Delaware Humane Association při hledání nového domova Majorovi a dalším zvířatům,“ prohlásil podle CNN v listopadu 2018 Joe Biden.

Na štěně jej tehdy upozornila jeho dcera Ashley, která uviděla příspěvek útulku na facebooku. Major však musel dočasně opustit Bílý dům po dvou letošních incidentech, kdy pokousal personál prezidentského paláce.

Psi se vrátili do Bílého domu po posledních prezidentských volbách. Bývalý prezident Donald Trump byl totiž po mnoha desetiletích první hlavou Spojených států, která psa nevlastnila. Podle deníku Mirror v minulosti prohlásil, že nemá čas se o domácího mazlíčka starat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články