Billboard kandidáta ANO v Pardubicích nemá stavební povolení

ČTK

Velkoformátový předvolební poutač s tváří kandidáta do Senátu za Pardubicko Jaroslava Menšíka (ANO) stojí na Masarykově náměstí v Pardubicích bez stavebního povolení. Reklamní agentura, která jej vyvěsila na konstrukci z lešení, o ně požádala až dodatečně. Stavební úřad bude o osudu poutače rozhodovat příští týden, zatím jde o černou stavbu, řekl ČTK vedoucí stavebního úřadu pardubického magistrátu Jiří Vopršal.

„Stavební úřad nebyl v této věci vůbec poptán. Až v úterý 20. září podala firma, které reklamní stavba patří, žádost o její dodatečné povolení,“ uvedl Vopršal.

Podle stavebního zákona je takto rozměrný poutač stavbou pro reklamu. Jeho plocha dosahuje podle Vopršala asi 80 metrů čtverečných, a proto měl být nejdříve vydán územní souhlas a podáno ohlášení stavby. Pozemek na Masarykově náměstí patří městu. Stavební úřad si naplánoval na úterý kontrolní prohlídku, podle jejího výsledku rozhodne, zda stavbu dodatečně povolí, nebo nařídí její odstranění.

Menšík, který je zároveň starostou prvního městského obvodu, kde poutač stojí, ale uvedl, že o černou stavbu tak úplně nejde. „Firma Cinema Time, která to zajišťovala, měla stanovisko města k využití pozemku. Náš odbor dopravy a životního prostředí na obvodu jim také vydal povolení. Agentura ale nepostupovala důsledně a nepožádala o stavební povolení,“ řekl ČTK Menšík. Zaskočilo jej, že zkušená reklamní firma, která v Pardubicích více než deset let organizuje letní kino, opomněla zařídit všechna potřebná stanoviska úřadů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner