Stydím se za svého premiéra. Tak zní nápis, který během ledna ponese několik desítek billboardů po celé České republice. Akci iniciovala agentura PRodukujeme a reaguje na kauzy předsedy vlády Andreje Babiše. A mezi těmi, kdo nechali zvěčnit svůj obličej na billboard, je i zpěvák kapely Portless a exčlen skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal.

„Tak já už visím, pane premiére!“ vzkazuje Michal na facebookové stránce skupiny Portless a se svým billboardem se také vyfotil.

Lidé se k akci hlásili od poloviny prosince, kdy výzvu zveřejnil a zaštítil majitel agentury specializované na politický marketing Jaroslav Poláček. Během prvního týdne jeho výzvu na Facebooku vidělo 60 000 lidí. Produkujeme platí tisk a grafiku plakátů a zajišťuje výběr ploch. Její náklady spojené s akcí jsou dnes zhruba 40 tisíc korun.

“Chceme premiérovi říct, že tu žijí lidi, kteří se stydí za to, jaký obraz on vytváří o naší zemi. Někdo je rezignovaný, jiný je spíš naštvaný. Lidé mají různé důvody, ale všechny spojuje silná emoce. Tak silná, že necelá stovka lidí sáhla po Vánocích do peněženky a vytáhla čtyři a půl tisíce na billboard,”​ říká Jaroslav Poláček z agentury PRodukujeme.

Billboardy budou k vidění v obcích, jako jsou Chrášťany, Jablonec nad Nisou, Kašperské Hory, Kunovice, Lanžhot, Rumburk, Plzeň, Tábor, Teplice a samozřejmě v Brně a v Praze.

Akci podporuje i režisérka Olga Sommerová. “Vážím si každého, i toho nejmenšího činu občana, který se postaví proti lži a řekne: Císař je nahý! Nebo Stydím se za svého premiéra a za svého prezidenta! Věřím, že aktivní občanská společnost, tedy lidé, pro něž je dražší svoboda než materiální výhody, budou nadále důsledně bojovat proti uchvatitelům českého státu. Nedejme se!” uvedla.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora