Biologické zbraně na Ukrajině jsou výmyslem ruské goebbelsovské propagandy

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Abych byl upřímný, nemyslím si o tom vůbec nic. Tedy o tom, že by na Ukrajině existovaly tajné americké laboratoře na výrobu biologických zbraní. Nevím, proč bych se měl zabývat absolutními hloupostmi, jako je tahle. Je to velmi podobné situaci z románu M. Bulgakova „Mistr a Markétka“ a výroku básníka Ivana Bezdomného: „Nikdy nevíš, co se dá říct. Nemusíš všemu věřit.“

Teď jsme svědky jedné z epizod ruské propagandy, kterou představil tiskový tajemník ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov. Faktem je, že na pozadí naprostého selhání ruské vojenské operace na Ukrajině má Kreml obavy o udržení podpory v ruské společnosti a nějaké odůvodnění v té mezinárodní. Za tímto účelem se deklarovaný cíl války již 11krát změnil. A verze s viry a biolaboratořemi je navržena tak, aby prostě omráčila ty nejjednodušší a naprosto nevzdělané lidi.

Vladimir Putin (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Domnívám se, že tento naprostý nesmysl je obecně určen pro domácí ruské obecenstvo. Rusko nepředložilo žádné důkazy v této záležitosti a nepožádalo o jejich ověření na oficiální úrovni u mezinárodních instancí.

Jaké jsou cíle této provokace?

Za prvé: pokus odvést pozornost od kriminální povahy a důsledků agresivní války proti Ukrajině.

Za druhé: zkuste použít chemické nebo jiné zakázané zbraně pod rouškou informačního humbuku a obviňte z toho Ukrajinu.

Za třetí: dobře to zapadá do politiky démonizace Ukrajiny a jejího obviňování z nacismu na pozadí propagandistické hysterie v Rusku. Jedná se pouze o psychologickou metodu projekce, tzn. převádění vlastní fašistické praktiky na opačnou stranu.

Za čtvrté: jde o následování Goebbelsovy propagandy tentokrát v režii Kremlu v tom, že aby bylo možné věřit lži, musí být zrůdná.

Autor je předsedou Svobodných Rusů v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články