BIS údajně odposlouchávala Nejedlého. Znamená to, že dělá dobře svoji práci

Miloš Zeman a jeho okolí slaví poslední volební vítězství. (ČTK)

Miloš Zeman a jeho okolí slaví poslední volební vítězství. | FOTO: ČTK

Poněkud zadýchaný a na invalidním vozíku kinklající se Miloš Zeman si v nedělním rozhovoru pro Blesk postěžoval, že BIS odposlouchávala jeho spolupracovníky. Potvrdil informaci, kterou dříve zveřejnil server Neovlivni.cz, že BIS měla odposlouchávat Martina Nejedlého. Přitom podle Zemana zdaleka nešlo jen o něj. Zemana se to podle jeho vyjádření nesmírně dotklo a požadoval kvůli tomu konec šéfa BIS Michala Koudelky.

BIS informace zatím nepotvrdila a pravděpodobně ani nepotvrdí. Tajná služba jen zveřejnila vyjádření, že vždy postupovala podle zákona. Zajímavá je linie Zeman-Babiš-BIS. Zeman totiž vypustil, že prý si na odposlechy postěžoval Babišovi a Babiš Zemanovi a Mynářovi měl slíbit, že odposlechy zastaví. Na to ale nemá pravomoc. Ještě když rozhovor Zemana probíhal, Babiš se na sociálních sítích bránil, že nic takového neudělal.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Zeman Babiše evidentně trestá za to, že Koudelku z BIS neodstranil, tak jak mu nadiktoval. A pokud jde o odposlechy spolupracovníků Zemana, bylo by v nepořádku, kdyby tyto lidi tajné služby a policie neměly pod dohledem. Zeman se jednoduše nemůže divit tomu, že se na Hrad tajné služby zaměřují, když ho nechává obývat takovými lidmi.

Kdyby se BIS při monitorování ruského vlivu a špionů v ČR nezaměřovala i na Martina Nejedlého, bylo by to z její strany jistě pochybením. Role Nejedlého na Hradě bývá často označována jako spojka Kreml-Zeman. Nejedlý má na Hradě kancelář, má neomezený přístup k prezidentovi, má diplomatický pas ČR, ale jeho role není známá, není jasné, proč takový pas má a co vlastně dělá. Oficiálně je známé jen to, že dlouhodobě obchoduje s Rusy a příležitostně v Rusku pobývá.

Odposlech Mynáře také není nic překvapivého. Člověk, který je bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku, nikdy mu nebyla udělena bezpečnostní prověrka (tak jako ani Nejedlému), je zapleten do dotačních kauz, do kauz v Lesní správě Lány atd. …

Vratislav Mynář po boku Martina Nejedlého  (ČTK)

Co je tak udivujícího na tom, že tajné služby tyto lidi monitorují? Že se tak děje, je jen důkaz toho, že tajné služby pracují správně.

Mimochodem, Zeman svým vyjádřením potvrdil dosavadní spekulace, že na Hradě je jedna podezřelá osoba vedle druhé. Kdyby nešlo o ohrožení bezpečnosti státu, BIS by se o jeho spolupracovníky nezajímala. Jsou tu opravdu vážné důvody k obavám.

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]