Zdraví prezidenta republiky je často přetřásaným tématem. Každý totiž vidí, že Miloš Zeman není v kondici a jeho stav se horší každým měsícem. Z Hradu ovšem neustále zaznívají lži o tom, že hlava státu je úplně fit, a běda těm, kteří se vyjádří v opačném smyslu. Když Václav Malý promluvit o Zemanově zdraví, ihned se ozval Jiří Ovčáček a začal biskupa označovat za lháře.

Malý se v rozhovoru pro Reflex zmínil o tom, že podle jeho informací měl být Zeman nedávno hospitalizován. „Tuhle jsem byl v jedné nemocnici a doktoři mi říkali: Byl tady Zeman, ale máme nařízeno o tom mlčet,“ prozradil biskup. Tím ovšem vyprovokoval hradního mluvčího k další hysterické reakci, kterých je jeho twitterový profil plný.

„Je nesmírně zarmucující, že biskup Václav Malý šíří lži a dezinformace o zdraví pana prezidenta. Právě biskup Václav Malý přitom nedávno varoval, že jsme zasypáváni hromadou lží a dezinformací…,“ rozohnila se pravá ruka hlavy státu.

Těžko se však věří člověku, který je zástupce lživé hradní politiky, jejíž základním dorozumívacím prostředkem jsou především dezinformace, překrucování faktů a záměrné obelhávání občanů. Nehledě na to, že Miloš Zeman je nejjasnějším důkazem o svém vlastním zdravotním stavu.

Když by byl prezident tak strašně v pořádku, proč je tedy novinářům zakázáno natáčet a fotografovat Zemanovy příchody a odchody? Kam se hlava státu ukrývá pokaždé, když se vrátí z delší zahraniční cesty nebo několikadenního výletu po krajích? Kde Zeman tráví dovolené, když z nich není žádná fotodokumentace?

Václav Malý si rozhodně informaci o návštěvě hlavy státu v nemocnici nevymyslel a hradní mluvčí by se měl biskupovi omluvit, že si vůbec dovolil ho nařknout ze lži. Zřejmě opět zafungovalo pořekadlo „Podle sebe soudím tebe“.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora