Biskup skončil. Miluje autorku románů o satanistické erotice

Ilustrační foto. (Pixabay/Comfreak)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Comfreak

Španělský biskup, známý podporou konverzní terapie homosexuálů a prováděním exorcismu, opustil římskokatolickou církev poté, co se zamiloval do spisovatelky satanistické erotické literatury Silvie Caballol.

„Zamiloval jsem se a chci dělat věci správně,“ řekl nyní již bývalý biskup Xavier Novell podle zprávy BBC, která tuto zprávu převzala ze španělských médií.

Kromě široké pozornosti médií vedlo rozhodnutí dvaapadesátiletého Novella také k velké vnitřní kritice uvnitř církve. Někteří jeho bývalí kolegové španělským médiím sdělili, že se domnívají, že Novell je posedlý démony. Podle jednoho z nich „nejde o problém celibátu, ale spíše o ‚zamoření‘!“, jak uvedl deník National Post.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Biskup Xavier Novell odešel poté, co se zamiloval do autorky satanistické erotické literatury.

Před svým skandálním odchodem byl Novell považován za jednu z vycházejících církevních hvězd, neboť se v roce 2010 stal ve svých 41 letech nejmladším španělským biskupem. Jeho srpnový odchod údajně šokoval církevní komunitu, ačkoli podle BBC se před svou rezignací několikrát sešel s vatikánskými představiteli, dokonce i se samotným papežem.

Novell, který je nyní zamilovaný, ale bez práce, si hledá zaměstnání jako odborník na plodiny nebo agronom.

Žena, kvůli níž porušil slib celibátu a oddanosti Kristu, Silvia Caballol, je rozvedená psycholožka a autorka erotických románů, mezi jejíž tituly patří „Peklo Gabrielova chtíče“ a trilogie „Amnézie“. Spisovatelka se ve svých dílech zabývá tématy šílenství, chtíče, sadismu, Boha a Satana. Její nakladatel ji popisuje jako „dynamickou a transgresivní autorku, [která] převrací naruby naše představy o morálce a etice“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]