Biskup skončil. Miluje autorku románů o satanistické erotice

Ilustrační foto. (Pixabay/Comfreak)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Comfreak

Španělský biskup, známý podporou konverzní terapie homosexuálů a prováděním exorcismu, opustil římskokatolickou církev poté, co se zamiloval do spisovatelky satanistické erotické literatury Silvie Caballol.

„Zamiloval jsem se a chci dělat věci správně,“ řekl nyní již bývalý biskup Xavier Novell podle zprávy BBC, která tuto zprávu převzala ze španělských médií.

Kromě široké pozornosti médií vedlo rozhodnutí dvaapadesátiletého Novella také k velké vnitřní kritice uvnitř církve. Někteří jeho bývalí kolegové španělským médiím sdělili, že se domnívají, že Novell je posedlý démony. Podle jednoho z nich „nejde o problém celibátu, ale spíše o ‚zamoření‘!“, jak uvedl deník National Post.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Biskup Xavier Novell odešel poté, co se zamiloval do autorky satanistické erotické literatury.

Před svým skandálním odchodem byl Novell považován za jednu z vycházejících církevních hvězd, neboť se v roce 2010 stal ve svých 41 letech nejmladším španělským biskupem. Jeho srpnový odchod údajně šokoval církevní komunitu, ačkoli podle BBC se před svou rezignací několikrát sešel s vatikánskými představiteli, dokonce i se samotným papežem.

Novell, který je nyní zamilovaný, ale bez práce, si hledá zaměstnání jako odborník na plodiny nebo agronom.

Žena, kvůli níž porušil slib celibátu a oddanosti Kristu, Silvia Caballol, je rozvedená psycholožka a autorka erotických románů, mezi jejíž tituly patří „Peklo Gabrielova chtíče“ a trilogie „Amnézie“. Spisovatelka se ve svých dílech zabývá tématy šílenství, chtíče, sadismu, Boha a Satana. Její nakladatel ji popisuje jako „dynamickou a transgresivní autorku, [která] převrací naruby naše představy o morálce a etice“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]