Biskup Václav Malý bude volit Petra Pavla. Biskup Tomáš Holub oceňuje Pavlovy hodnoty

Římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský Václav Malý (commons.wikimedia.org/CC BY 4.0/Jiří Bubeníček)

Římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský Václav Malý | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY 4.0/Jiří Bubeníček

Biskupové Václav Malý a Tomáš Holub budou v druhém kole prezidentských voleb hlasovat pro generála ve výslužbě Petra Pavla. „Předpokládám, že je rozhodný a schopný zachovat rozvahu a klid ve vypjatých situacích,“ řekl deníku FORUM 24 římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský Malý. Plzeňský biskup Holub zase vyzdvihuje Pavlovy hodnoty.

Týden před druhým kolem prezidentské volby se k preferencím pro jednotlivé kandidáty vyslovují osobnosti veřejného života. „Soudě podle aktivit Petra Pavla v armádě předpokládám, že je rozhodný, schopný zachovat rozvahu a klid ve vypjatých situacích, účinně podporovat klady svých spolupracovníků a jasně říci ne neschopným,“ uvedl pro deník FORUM 24 Václav Malý, pomocný biskup pražský.

Prezidentský kandidát Petr Pavel hovoří na tiskové konferenci ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. (ČTK / Šimánek Vít)

Na sociální síti facebook Malý svůj názor na volby hlavy státu sdělil i veřejnosti. „V těchto dnech se na mne obracejí spoluobčané, nejen křesťané, a žádají mne, abych napsal text, koho a proč volit za nového prezidenta. Nebudu vstupovat do volebního klání ani psát manifest, ale zcela jasně deklaruji, že budu volit Petra Pavla. Rozumně uvažujícímu není třeba komentáře,“ píše biskup Malý. Václav Malý byl signatářem a mluvčím Charty 77 a spoluzakladatelem a prvním mluvčím Občanského fóra v listopadu 1989.

Plzeňský biskup Tomáš Holub se s Malým ve volbě shoduje. „Osobně znám Petra Pavla a spolupráce s ním i jeho podpora Duchovní službě v Armádě České republiky mne s ním sblížila i hodnotově,“ řekl deníku FORUM 24. Holub jako vojenský kaplan působil v jednotkách, které se podílely na mezinárodních mírových misích IFOR/SFOR v bývalé Jugoslávii v letech 1996 až 1997.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články