Bizár týdne: Babiš na WC, komunistka s Fidelem

Eric Drooker

Přestože je Miloš Zeman v Riu, o groteskní výjevy v české politice není nouze. Snaha být co nejlidovější se uplynulý týden několikrát zvrhla. Hlavní prý je umět si ze sebe udělat srandu. A tak se politici předhánějí ve sdílení bizarností. Poradci pro sociální sítě jsou asi na dovolené. Nebo to opravdu funguje.

„Malá“ obsese velkého Andreje

Není novinkou, že Andrej Babiš rád fotí záchody. Na toaletě se zvěčnil už vloni, kdy zveřejnil fotku, jak močí na festivalu Votvírák, kterou doplnil komentářem: „Frontu jsem poctivě vystál“. Protože se v té době řešila také selfie Zdeňka Škromacha v Terezíně a vyšpulená Adriana Krnáčová v autě, Babiš byl jen jedním z mnoha politiků, kteří si dělají bizarní fotky.

Vzápětí se spolu se svým podporovatelem zpěvákem Richardem Krajčem vyfotil před TOI TOI. Přisluhovači Miroslava Kalouska fotografii nazvali „Zátiší s hajzly“. A podivná záliba jej nepřešla, neboť v pátek opět obšťastnil své fanoušky na sociálních sítích fotografií z toalety, tentokrát z pisoáru ve fitcentru, kterou doplnil „vtipným“ popiskem.

Andrej Babiš - Google Chrome

Parodie na sebe nenechaly dlouho čekat.

kalousek

Blonďatá komunistka Fidelem navštívená

Těžko říct, kdo se KSČM stará o stranický Facebook, ale možná je velmi pro humor. Je to trochu nezvyklé, zvláště u strany, za jejíž vlády leckteré vtipy naplňovaly skutkovou podstatu. Nebo dokonce podstaty, jak připomíná známý vtip o dvou kamarádech, kteří se baví nad pivem o Frantovi, kterého zavřeli na šestnáct let, protože řekl, že Husák je blbec. Rok dostal za urážku na cti a patnáct za vyzrazení státního tajemství.

Tentokrát vyšel v jednom českém bulvárním deníku článek s nevinným názvem „Komunistka Rujbrová: Poslední Češka, která se potkala s Castrem“, pojednávající o vcelku nezáživném pobytu poslankyně Zuzky Bebarové-Rujbrové na Kubě, někdy v době po „kubánském věznění“ Ivana Pilipa a Jana Bubeníka. Bebarová-Rujbrová se tehdy mj. také setkala s Fidelem Castrem, se kterým chvíli pohovořila.

Autor článku si však pohrál s perexem a dal mu jak se patří bulvární ráz. Komunisté pak na Facebooku článek sdíleli a uvedli jej právě perexem. Jeho screen se vzápětí začal šířit po sociálních sítích a po krátké chvíli ze stránky komunistů zmizel. Namísto něj se objevila daleko nudnější reklama: „Poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová měla možnost se setkat Fidelem Castrem. Jaké toto setkání bylo se dozvíte v rozhovoru pro deník AHA!“

A přitom se komunistům konečně podařilo být virální a zacílit tak na mladší generaci.

Původní příspěvek ze stránek KSČM

13962665_10205739839728915_1758215096717340740_n

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články