BLACK FRIDAY UŽ JEN DNES! Nakupujte na e-shopu FORUM se slevou 15 %

Knihy Free Czech Media a deníku FORUM 24 (FORUM 24)

Knihy Free Czech Media a deníku FORUM 24 | FOTO: FORUM 24

Také na e-shopu FORUM, kde můžete nakoupit předplatné Týdeníku FORUM nebo spoustu skvělých knih, pro vás máme slevu v rámci Black Friday. Ano, je to tak, od pátku do neděle při nákupu stačí zadat kód BLACKFORUM15 a odečte se vám 15 procent z celkové ceny.

Chcete mít tentokrát dárky nakoupené včas? Tak neváhejte a pojďte nakupovat! Zároveň tím podpoříte nezávislou žurnalistiku.

Co na e-shopu FORUM najdete? Samozřejmě možnosti předplatného Týdeníku FORUM, které je letos možné věnovat i jako dárek. Prodáváme ale taky dobré knihy. Zde je několik příkladů a na tomto odkazu uvidíte celou nabídku:

Babišistán (objednávejte zde)

Je Babišova éra skutečně u konce? Jak moc změnil českou společnost? Nakolik proměnil politiku? Byl skutečně ohrožením demokracie? Jaký morální dopad na tuto zemi může mít tandem BabišZeman? Proč Češi Babišovi tak dlouho věřili? Jaké je tajemství jeho vzestupu a úspěchu? Co bylo jeho skutečným cílem? Co se to vlastně v posledních letech v Česku odehrálo? Jak dlouho se z jeho vládnutí budeme probírat? A dočkáme se Babiše na Hradě?
Dvě desítky předních komentátorů, reportérů a politologů se snaží nalézt odpovědi na tyto i další otázky a nabízejí svou reflexi éry Andreje Babiše. Kniha tak předkládá plastický a mnohovrstevnatý pohled nejen na jeho osobnost, ale i na dobu a společnost, které dlouhá léta ovlivňoval.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdou a lží (objednávejte zde)

Politický komentátor a šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr provází čtenáře českou historií a komentuje notorické mýty, stereotypy i líbivé falšování, které se od národního obrození objevuje ve výkladu českých dějin. Ve třiceti kapitolách přibližuje českou národní historii od středověku až po současnost a všímá si těch příběhů a událostí, o něž se vedou ideové spory a kulturní konflikty. Autor přitom zastává názor, že sebevědomý národ se dokáže dívat na svoji minulost pravdivě, a to v dobrém i zlém.

Johana Hovorková: Miroslava Němcová – První dáma české politiky (objednávejte zde)

Kniha nazvaná První dáma české politiky obsahuje rozhovor s bývalou předsedkyní poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou. V interview Miroslava Němcová popisuje svou životní i politickou cestu od silného zážitku z okupace Československa v roce 1968 přes boj s vážnou nemocí, která ji potkala na konci 80. let, až po založení knihkupectví ve Žďáru nad Sázavou a vstup do politiky.

Bohumil Doležal: V zemi babišismu a buranokracie, 2., rozšířené vydání (objednávejte zde)

Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje období od nástupu „Nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do tematických oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, jež se na instalaci těchto „Nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením. Po velkém úspěchu knihy přicházíme s druhým vydáním, které je doplněno texty týkajícími se zejména situace v České republice během pandemie nemoci covid-19.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články