Blatného velký přešlap. Babišovi povolil nepovolitelné. Zbytečně se znemožnil

ČTK

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

Andrej Babiš a Miloš Zeman nakonec mimořádně ustoupili kritice veřejnosti i opozice a večírek v Lánech, který se měl s jejich rodinami uskutečnit 3. ledna, si nakonec užijí jen ve dvou. To ale nic nemění na zásadním přešlapu ministra zdravotnictví Blatného. Je to právě on, kdo setkání odporující všem nařízením „posvětil“ v jeho původní široké podobě s manželkami a dětmi. Je evidentní, že chtěl vyjít vstříc svému šéfovi Babišovi. Vyšel a bylo to jen k tomu, aby se znemožnil.

V době, kdy Blatný schůzku papalášů navzdory zákazu schválil, totiž stálo na webu veřejné správy toto:  „V současné době je výrazně omezen volný pohyb osob. Z těchto důvodů není povoleno se stýkat s osobami, které nejsou členy vaší domácnosti či rodiny. Není povoleno pořádat či se účastnit večírků, větších setkání ani oslav. Jakákoliv setkání osob z různých domácností mohou rozšířit nákazu. Pokud se chcete vidět se svými kamarády, zkuste uspořádat online večírek pomocí videohovorů. Nikoho tím neohrozíte a zároveň nepřerušíte kontakt se svými blízkými,“ tak zní nařízení as instrukce zveřejněné 26. 12. na portálu veřejné správy.

V uplynulých letech dali premiér Babiš a prezident Zeman jasně najevo, že si budou dělat, co chtějí. Jsou to právě oni, kteří často ukázkově naplňují pojmy typu papalášsví. Tentokrát se opět předvedli. Bohužel je podpořil i ministr zdravotnictví Blatný, i když mu muselo být jasné, že taková seance není v pořádku. Kdyby to měl jako lékař vzít do důsledku, setkání mohlo být nebezpečné především pro prezidenta, který jednoznačně patří do rizikové skupiny.

Blatný těsně před Silvestrem hodil do koše vše, co dosud tvrdil. Lidem nařizuje, že se nesmějí scházet dvě rodiny. Systém hodnocení epidemie se již od listopadu neustále mění a nikdo neví, co platí a co ne. Svému šéfovi ale takový nápad schválí. Jak ho mají lidé brát vážně? Jak může mít takový ministr důvěru?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner