Blatný se přiznal. Protibabišovskou petici podepsal. Ve vládě je prý kvůli práci

ČTK – Igor Zehl

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (uprostřed) | FOTO: ČTK – Igor Zehl

Ministr zdravotnictví si vzpomněl. Petici, kterou vyzval premiéra Babiše k odstoupení, skutečně před dvěma lety podepsal. Uvedl to na večerní tiskové konferenci. Nejdříve byl prý otázkou zaskočen, proto odpovídal zmateně. V noci se s ním prý spojili lidé z iniciativy Milion chvilek a ujistili ho, že podpis je skutečně jeho. Dnes ho oficiálně potvrdil.

O tom, zda si nadále myslí, že by Babiš měl odejít z premiérského křesla, dále mluvit nechtěl. Zdůraznil, že je ve vládě kvůli své odbornosti a ne kvůli politice. A jaký dokument Jan Blatný v roce 2018 podpořil? Je v něm uvedeno toto: „My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“

Ke kauze se vyjádřil i Andrej Babiš, naznačil, že i kdyby se k podpisu Blatný přiznal, údajně by mu to nevadilo. „Pana Blatného vnímám jako odborníka ve zdravotnictví. Do vlády se snažím vybírat vždy odborníky a nevybírám je podle sympatií vůči mně. Teď je důležité, abychom společně zvládli tuhle zdravotnickou krizi, která trápí celou Evropu. A to bez ohledu na politickou příslušnost nebo rozdílné politické názory. Na politikaření v této době skutečně není čas,“ napsal v SMS zprávě ČTK Babiš.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner