Blázinec se vrací: Na Karvinsku je vše ok, tvrdí Vojtěch. Zhoršuje se to, říká hejtman

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch  (ČTK)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch | FOTO: ČTK

Vzpomínáte si na rozpory, které se ozývaly od různých vládních představitelů v průběhu koronavirových nařízení? Ten tvrdí to a ten zas tohle, dalo by se to shrnout. Nosit roušky, nenosit roušky, rozvolníme, nerozvolníme, otevřeme, zavřeme. To se dělo v podstatě neustále. A se zhoršující se situací v Karviné tady máme další díl.

„Když jsem se díval na ranní data, zcela určitě lze říct, že část ohniska OKD přepadá do komunity. Důkazem je, že z 94 nakažených, které bylo v sobotu odhaleno, je 41 lidí do 30 let a většina z nich jsou ženy. Dochází k tomu, že už to nejsou horníci, ale další lidé. Situace se z tohoto pohledu určitě zhoršuje,“ uvedl v neděli dopoledne hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO).

Na kritiku, která zaznívá i od opozice, reagoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (rovněž ANO) v rozhovoru pro server Novinky.cz. „Situace tam není nikterak závažná a nemá závažné dopady na zdraví obyvatel, protože většina z nově diagnostikovaných má mírný průběh nebo nemají příznaky,“ sdělil.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v pořadu Otázky Václava Moravce připustil, že kabinet mohl na ohnisko nákazy reagovat rychleji. Upozornil ale, že vláda se dříve situací blíže nezabývala, protože ministři na jednání dostali ujištění, že se záležitosti věnují příslušné státní úřady, které mají situaci pod kontrolou. „Možná ta reakce mohla přijít rychleji,“ přiznal Petříček.

Takže co bychom si z toho měli odnést? Situace je nadmíru výtečná, ale zhoršuje se a možná měla vláda reagovat rychleji. Pak by se situace tolik nezhoršovala, ale výtečná by jistě byla stále, protože Česká republika je v boji proti koronaviru nejlepší na světě. Smůla, že to nevidí země, které Česko nově zařadily na seznam méně bezpečných zemí. To ale asi bude nějaká kampaň.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]