Blok proti islamizaci bude sbírat podpisy pro znovuzvolení Zemana

Miloš Zeman v konvičkovském úboru (Facebook)

Miloš Zeman v konvičkovském úboru | FOTO: Facebook

Spolek Blok proti islamizaci začne 10. března se sběrem podpisů pro kandidaturu prezidenta Miloše Zemana na post hlavy státu. Dnes to blok sdělil v tiskové zprávě. Prezident má v tento den, kdy začíná i volební sjezd sociálních demokratů v Brně, oficiálně oznámit, zda se bude o prezidentské křeslo znovu ucházet. O den dříve by své rozhodnutí měl již oznámit svým příznivcům.

Blok Zemana považuje za jediného ochránce republiky proti „nelegální migraci a plíživé islamizaci Evropy“. Se sběrem podpisů chce hnutí začít na Hradčanském náměstí.

Zeman byl do funkce zvolen na začátku roku 2013, pětileté období mu vyprší v březnu 2018. Zodpovězení otázky, zda bude znovu kandidovat, slibuje na letošní březen už dlouho.

Volby prezidenta by se měly konat nejpozději 19. a 20. ledna příštího roku. Kandidáty by tak bylo třeba nominovat do poloviny letošního listopadu.

Kandidaturu zatím oznámili textař Michal Horáček, performer Milan Kohout nebo lékař Marek Hilšer. Zvažují ji předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý diplomat Petr Kolář či europoslanec Jiří Pospíšil.

Blok proti islámu se v loňském květnu na svém sněmu rozpustil. Jeho tehdejší lídr založil vlastní Iniciativu Martina Konvičky. Někteří z krajských členů následně založili spolek Blok proti islamizaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]