Bludná covidová pěchota podle klubu Sisyfos: Šmucler, Peková, Pollert, Zima, Voráček a další

Když se někomu nezdá věda, ještě je tu svět tajemných sil. (Pixabay/TheDigitalArtist)

Když se někomu nezdá věda, ještě je tu svět tajemných sil. | FOTO: Pixabay/TheDigitalArtist

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS sdělil, že v mimořádné covid kategorii družstev za rok 2020 udělil cenu Bludné koviďáky. Mezi oceněnými se nachází řada známých osobností našeho veřejného života.

Dovolujeme si ze stránek Sisyfa ocitovat aspoň úvodní pasáže, kde se nachází hned několik postav z populární covidové scény. Píše se tam:

„Bludná pěchota složená z GARDISTŮ (odborných elit) a KADETŮ (laických elit).

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Nenecháváme se zmást senzacechtivými novinářskými titulky a odmítáme vytrhávat věty z kontextů. Řešíme faktická pochybení, o kterých si jejich autoři myslí, že budou historií zapomenuty, proto není důvod pociťovat osobní selhání.

Zvěčňujeme tímto osoby, jejichž výroky ovlivňovaly rozhodnutí řady lidí v otázkách řešení SARS-CoV-2 v České republice a zřejmě přispěly k nadúmrtím českých občanů v roce 2020 a 2021.

Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc. český lékař a biochemik, od roku 2014 rektor Univerzity Karlovy:

Pan profesor Zima je velice zdatný řečník a politik. Umí své věty opepřit tak, aby kdykoliv mohl obrátit podle větru. Nejvíce se nám líbila slova jako myšleno aktuálně, většinou, neutestovat se, vypočítáno nestandardně, celý průběh bude vypadat jinak, než je dnes prezentováno a mnohá další. Přes veškerá jeho řečnická one man show o desítkách hodin, která kdyby neexistovala, tak se všem prodlouží život, máme zásadní přešlap, kterým lze prokázat, že pan rektor žije imunologií 20. století:

Tak ať mě pan profesor Hořejší kritizuje. Já jenom říkám to, co se prostě odehrává v té přírodě, čemu neporučíte. Jestliže se mladí lidé setkají a prodělají to, tak si vytvoří protilátky. A obecně platí, že nejlepší imunitu získáte tím, když se s tou nemocí setkáte.

Zdroj: V Reflexu u Čestmíra Strakatého dne 1. 6. 2021

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

„Jsme pokusní králíci v rukou teoretických imunologů, matematiků a experimentátorů, kteří si tu modelují různé situace. A je tady deset milionů lidí pokusných králíků.

Zdroj: Seznam Zprávy. (3. 1. 2021)

Doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. prezident České stomatologické komory a člen Ústředního krizového štábu:

„Problém českého zdravotnictví nejsou plné ale prázdné nemocnice. Představa, že na Vánoce se zaplní lidmi s covidem není z tohoto světa…. Nemocnice obnovují běžné zákroky, pacientům se před Vánoci příliš nechce.“ (facebook)

Dr. med. univ. Vlastimil Voráček vedoucí lékař Centra rahabilitace a integrované medicíny Crimed, lékař olympijské výpravy Tokio 2021:

Doktor Voráček je exemplárním příkladem toho, kam vede sklouzávání k lidovému léčitelství a k neporozumění vědeckým článkům. Není pak divu, že bez pochopení problému Voráček odmítá moderní přístupy a sám nešel příkladem a nenaočkoval se. Vzhledem k tomu, že sám kloktá ústní vodu proti covidu a doporučuje neověřenou a nejspíš neúčinnou terapii infúzemi vitamínu C, působí přinejmenším podivně, že se vakcíny obává jako neověřené.

Zdroj: Vitalia.cz a ještě jednou tamtéž.

MUDr. Soňa Peková, Ph.D. vedoucí laboratoře, odborný garant firmy Tilia Laboratories:

Ty kmeny jsou si navzájem velice podobné, ale nejsou to potomci viru prvního. Je to něco jiného. A já nevím, kde je ta jeskyně, z níž vylétají. Jarní kmen byl první, zářijový druhý, prosincový třetí a nový, britský, je čtvrtý. Já bych to s nadsázkou skoro nazvala, že to na jaře byl SARS-CoV-2, v září SARS-CoV-3, v prosinci až dosud SARS-CoV-4. A ta britská mutace by se měla jmenovat SARS-CoV-5. Každá vlna se chová klinicky trošku jinak, virus má jiný genom, jiný program, podle něhož je napsán.

Zdroj: Reflex.cz.

K tomu lze dodat jediné. Murphyho zákony nevymyslel pan Murphy, ale někdo úplně jiný téhož jména.

MUDr. Lukáš Pollert lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice v Motole, sportovec:

„Nakonec se ukáže, že se vlastně nestalo skoro nic. Obecně vzato, ve světě, kde se naprosto neúnosně přemnožil jeden druh primátů, jemuž se podařilo už téměř dokonale zlikvidovat ostatní formy života, došlo k okrajovému snížení jeho populace – v této chvíli to jsou necelé 3 promile.“ (twitter)

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA. ředitel Fakultní nemocnice v Motole a bývalý ministr zdravotnictví a bývalý neúspěšný kandidát do senátu za ČSSD:

Zatímco řadě nemocným působí SARS-CoV-2 různě těžkou pneumonii (zápal plic), pan ředitel ke své hospitalizaci prohlásil:

„Spíše bych řekl, že mám zápal plic.“

Zdroj: Seznam Zprávy.

Pak výčet pokračuje a kromě několika dalších lidí z řad „gardistů“ je tam ještě kategorie „kadetů“, kde najdeme již proslulé dámy Ilonu Csákovou a Helenu Houdovou. Můžeme předpokládat, že ocenění nejspíš tuto poctu odmítnou a od jejich fanoušků se dozvíme o zkostnatělosti „oficiální vědy“, která není otevřena Pravdě a je ve vleku nenasytných farmaceutických koncernů. Všechno se to nějak vysvětlí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]