Bobošíková dluží 24 milionů a zřejmě skončí před soudem

Eric Drooker

Pro Janu Bobošíkovou mají neúspěšné volby nepříjemnou dohru. Hnutí Hlavu vzhůru!, jehož byla lídrem, dluží kolem 24 milionů korun svým věřitelům a ti se hodlají o tyto peníze s bývalou kandidátkou na prezidentku soudit. Bobošíkovou však může zachránit fakt, že jako politička za dluhy své strany neručí osobním majetkem.

Dlužnou částku se věřitelé rozhodli soudně vymáhat až dva roky po prezidentských volbách. Do té doby měla například firma BigMedia, která nedostala za billboardy slíbených 9,8 milionu, trpělivost. Stejně jako Česká pošta, které hnutí dluží za dopisy, jež rozesílala jménem Hlavu vzhůru!, 4,8 milionu.

Na předvolebních plakátech hnutí Hlavu vzhůru se s Janou Bobošíkovou objevil také bývalý prezident ČR Václav Klaus.

Na předvolebních plakátech hnutí Hlavu vzhůru se s Janou Bobošíkovou objevil také bývalý prezident ČR Václav Klaus.

Bobošíková, které hrozí soud za podvod, bere svou situaci bezstarostně. „Ty volby pro nás dopadly špatně. Jak výsledkem, tak tím, že jsme zůstali dlužni. Ale takový je život,“ řekla politička Hospodářským novinám. Volební propadák, ve kterém hnutí, podporované i exprezidentem Václavem Klausem, získalo pouhých 0,42 procent hlasů, tak bude mít zřejmě nepříjemnou dohru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]