Bohumil Doležal: Babišovi novináři simulují odvahu

Nesmyslné buzerační kontroly turistů na Pražském hradě trvají už roky (Reprofoto: TV Nova)

Nesmyslné buzerační kontroly turistů na Pražském hradě trvají už roky | FOTO: Reprofoto: TV Nova

Dva investigativci z Babišovy Mladé fronty Dnes pronikli přes všechny policejní prohlídky na třetí nádvoří Pražského hradu s plynovou pistolí a solidním kuchyňským nožem v tašce. Smyslem jejich akce bylo: „Testovali jsme, zda jsou bezpečnostní opatření na Hradě důkladná, nebo zda jde hlavně o »šikanu« návštěvníků.“

Nesmyslné buzerační kontroly turistů na Pražském hradě trvají už roky (Reprofoto: TV Nova)

Ukázalo se, jak se ostatně dalo čekat, že důkladná nejsou, a výsledkem bude, že buzerace bude na určitou dobu ještě větší. Bude to Zemanova pomsta vzpurnému plebsu, podobně jako v případě „červených trenýrek“.

Červené trenýrky ovšem stály za to, aspoň byla legrace: nejprve ze samotného aktu a pak s pohledu ne to, jak se stařičký monarcha bezmocně vzteká.

Nesmyslné buzerační kontroly turistů na Pražském hradě trvají už roky (Reprofoto: TV Nova)

Tentokrát je legrace minimální. Babišovi novináři si nasimulovali vlastní významnost, odvahu a nasazení, a s buzerací to nehne, naopak, zvýší se a odnesou to turisti, kteří ani za Zemana, ani za Babiše nemohou (a řadoví policajti, kterým nezbývá než plnit idiotské příkazy).

Existuje sto a jeden způsob, jak může Babišův novinář projevit „drobnou všední odvahu“. Tenhle to ale není.

Glosa vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]