Bohumil Doležal: Pokud Rozbořil poslechne Chovance, je sebevrah

www.rozboril.cz

Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil | FOTO: www.rozboril.cz

Ministr Chovanec vyzval na TV Prima hejtmana Rozbořila, aby se domluvil se státními zástupci a aspoň část vyšetřovacího spisu ukázal veřejnosti. Tento požadavek je nehorázný. Pan ministr vlastně žádá, aby celý proces s panem Rozbořilem nebo aspoň jeho část proběhla jaksi předem a nestandardně: státní zástupci by předložili své obvinění a média (babišoviny, spřízněná periodika Pravdy a Lásky – Hospodářské noviny, Respekt, Aktuálně.cz, Neovlivní.cz) pak rozhodnou o vině či nevině.

Eric Drooker

Soudní řízení se předem přenese na ulici a promění se v pouliční lynč. Regule soudního řízení přitom slouží především k tomu, aby se něčemu podobnému zabránilo, aby o vině a nevinně rozhodovali lidé nezaujatí, věci znalí a aspoň s elementárním smyslem pro spravedlnost.

Česká televize

Pokud pan Rozbořil na něco podobného přistoupí, je sebevrah.

Opakuji: „Orgány činné v trestním řízení“ prosazují od léta 2013 ujetou představu protistátního spiknutí „starých struktur“ formou korupce a tunelářství, která se moc dobře hodí vlivným politickým šíbrům (Andrej Babiš) k prosazování jejich autokratických ambicí a vede zároveň k postupnému odbourávání demokracie. Je proto třeba trvat na zákonem stanovených postupech a využívat všechny možnosti, které dosud stále ještě platný právní řád člověku dává. To je racionální a ospravedlnitelné jednání v době, kdy je demokracie v ohrožení a mocenský aparát má převahu nad občany. Karel Havlíček Borovský v té souvislosti mluvíval o „zákonním odporu“.

Profimedia

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner