Bohumil Doležal v ČT: Babiš má Sobotku na pekáči

Bohumil Doležal v Událostech komentářích. ()

Skandálním výrokům ministra financí Andreje Babiše o táboru v Letech se věnovaly také páteční Události komentáře na ČT 24. Hostem byl mj. spolupracovník Svobodného fóra Bohumil Doležal, který upozornil, že oligarchovy voliče nehorázná slova spíše potěší – a že by koaliční partneři neměli spoléhat na to, že hnutí ANO porazí podobný skandál.

„Základní sdělení není o tom, co bylo v Letech, ale o tom, čím se pan Babiš snažil oslovit publikum, ke kterému mluvil,“ vysvětlil Doležal. Podle něj podobná slova, přestože u části veřejnosti vyvolala pobouření, na některé voliče budou fungovat. „Uprchlíci tady vůbec nejsou a stejně to funguje. Proč by nefungovala romská karta, když tady určitý problém opravdu je?“ ptá se Doležal.

Moderátor zmínil také reakci premiéra Bohuslava Sobotky, který Babišova slova označil za náckovství. „Byla to hodně ostrá reakce,“ myslí si Doležal. „Je pan Babiš nácek nebo ne? Pan Babiš je bezzábranový populista,“ dodal.

Podle Bohumila Doležala však není hlavní otázkou to, jak reagují politici na Babišova slova, ale to, jak bude hnutí ANO poraženo ve volbách do poslanecké sněmovny. „Adekvátní to je, neadekvátní je, že pan Sobotka sedí s panem Babišem v koalici,“ sdělil. Pro Babiše je podle Doležala jednoznačně výhodné udržovat koalici s ČSSD, která se neustále brání před ostrými politickými útoky ANO. „Pan Sobotka se tváří, že je to v pořádku. To je, jako když je někdo na pekáči a už se pod ním topí,“ uvedl Doležal. „Vyváženost koalice závisí na tom, co všechno si pan Sobotka nechá líbit,“ zhodnotil.

Na celý rozhovor se můžete podívat na webu České televize od cca. 43. minuty

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]