Bohumil Doležal: Zabraňme šíření Pravdy a Lásky mezi naše čtyřnohé kamarády!

(desktop-wallpapers.net)

FOTO: desktop-wallpapers.net

Tato poznámka je úplně apolitická, je to jen výraz bezmocné zuřivosti milovníka a chovatele koček. Jakási aktivistka občanské společnosti, členka neziskové iniciativy „Veganské kočky a psi“ (patří rovněž do uskupení Veřejnost proti korupci? Tam myslím patří každý takový) krmí prý své pejsky stejně jako sebe pouze veganskými granulemi, tedy v jejím případě potravinami.

Podle odborníků na to pejskové přímo a hned nechcípnou. Zato nutit žrát tzv. veganskou stravu kočky, což je zjevně rovněž v programu oné nezávislé iniciativy, pro ně znamená jistou smrt.

Chtěl bych upozornit, že šíření Dobra mezi zvířátka v této podobě odporuje trestnímu zákoníku (§ 302).

Podle lékařů je veganství zdraví nebezpečné zejména pro děti, těhotné ženy a nemocné. (childsobesity.com)

Jsem liberál a respektuji, že pokud se některý můj bližní rozhodne podrobit se z důvodů, které považuji předem za stupidní, nějakému nelidskému sebetrýznění, nikdo mu do toho nemá a nesmí mluvit. Dělat ovšem něco podobného bezbranným zvířátkům, která navíc (ta domestikovaná) mají tu smůlu, že jsou na lidi a jejich pitomé nápady vzhledem k historickému vývoji odkázána, považuji prostě za nechutné zvěrstvo.

I pro zvířátka platí, že co je dobré pro mne (i když z důvodů, které jiní mohou považovat za pochybné a směšné a uvažovat, proč se ti lidé v dnešním hnusném světě raději nezaobírají něčím kloudnějším), nemusí ještě být dobré pro druhého. Kdybych neměl zrovna na práci důležitější věci, rozjel bych iniciativu a petici s názvem „Pryč s kočičími Buchenwaldy!“

Poznámka vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články