Podnikatel Bohumír Rada se vyjádřil k návrhu insolvenčního řízení, které navrhl Agrofert. Sedlák, kterému nechal mj. Andrej Babiš polít pole herbicidem, se ve svém boji nevzdá.

Dnešní podání návrhu na insolvenční řízení Agrofertem je dalším útokem ze strany Andreje Babiše. Vnímám to jako stupňující se tlak, který má jediný cíl: zničit Bohumíra Radu, který opakovaně kritizuje nekalé metody stávajícího ministra financí. Návrh na insolvenční řízení je pokračováním sporu, který s holdingem Agrofert vedu. Nejprve Agrofert v rozporu se zákonem nepřátelsky převzal firmu Agro Jevišovice. Poté zaměstnanci holdingu vypálili úrodu rodinné farmě, kterou vlastním, říká Rada.

Sedlák pokračuje: Dnes se Agrofert domáhá peněz, které mu dlužím za zápůjčku strojů. Smlouva z roku 2011, kterou jsme uzavřeli, předpokládá, že tato zápůjčka bude splacena protiplněním – odvozem kejdy. Agrofert tím, že zde svévolně zlikvidoval veškerý vepřový dobytek, mi tuto službu znemožnil poskytovat. To vyšetřují orgány činné v trestním řízení, které dosud tuto věc neuzavřely. Sporný dluh, u něhož není zřejmé, zda existuje, Agrofert nyní řeší, bez předchozího jednání, podáním návrhu na insolvenční řízení.  Vnímám to jako šikanu i s ohledem na to, že Agrofert se mnou v minulých dnech prohrál soudní spor o 14 milionů korun. Andrejem Babišem se zastrašit nenechám. Budu se dál bránit! prohlásil Rada.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner