Boj na dezinformační scéně. Organizátoři proruských demonstrací se rozešli

Ladislav Vrábel (ČTK / Kamaryt Michal)

Ladislav Vrábel | FOTO: ČTK / Kamaryt Michal

Úbytek lidí na poslední demonstraci není jedinou starostí organizátorů těchto proruských shromáždění. Napětí uvnitř realizačního týmu vyústilo v rozchod dvou hlavních postav, Ladislava Vrabela a Jiřího Havla. Jeden druhému vyčítají hned několik věcí. Vrabel prohlašuje, že demonstrace a celá iniciativa je jeho a Havel se může přidat, ale spolupráci s ním už nechce.

O napětí mezi oběma organizátory proruských demonstrací se na dezinformační scéně hovořilo již několik dní. Vrabel informace potvrdil ve svém nedělním dvouhodinovém vysílání na facebooku a ruském kanálu Raptor. “Pan Jiří Havel si myslí, že moje minulost je špatná. Že bych neměl být vidět v rámci akcí Česká republika na 1. místě a že škodím projektu Česká republika na 1. místě, a to už dlouhodobě. Proto jsem mu řekl už před několika dny, že doděláme spolu tuto demonstraci a půjdeme každý svým směrem,” překvapil své diváky Vrabel.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Dále znovu zopakoval, že chce vyměnit vládu. “Protože demokracie parlamentní nefunguje,” zmínil organizátor. Popsal, že demonstrace svolával on a že iniciativa Česká republika na 1. místě je jeho. “Co se týče Jirky Havla, já jsem ho pozval, aby udělal se mnou demonstraci, to se stalo, za to mu děkuji, dobrá práce,” řekl ještě Vrabel a dále zmínil, jaké má on pro změnu problémy s Havlem.

“Vytvořil web, ke kterému do dneška mi nedal přístup za ty dva měsíce, do dneška jsem nedostal databáze těch e-mailů, o které vás žádám, tak sem v životě nedostal e-mail z toho. Všechny ty věci si drží on pro sebe. A už s ním spolupracovat nechci, protože ty věci dělá tak, že jde evidentně proti mně. Je mi to strašně líto, je mi líto, že vám to říkám, ale prostě ty věci se dějí dlouhodobě a prostě už s ním spolupracovat nebudu,” vysvětlil svůj pohled na věc Ladislav Vrabel a naznačil, že jeho nyní již bývalý kolega se může dívat.

“Když bude chtít, může podporovat ty demonstrace nebo ten plán Česká republika na 1. místě, což předpokládám bude, protože on má rád politiky a má rád být s nimi vidět a dělat s nimi ty dohody. Jakým způsobem se ta situace vyvrbí, to nevím,” uzavřel svolavatel proruských demonstrací na Václavském náměstí.

Až dosud působili oficiálně Jiří Havel a Ladislav Vrabel jako sehraná dvojice organizátorů. Více viditelný byl Vrabel. Havel se na vlně dezinformací pohybuje delší dobu, začínal s odbojem proti očkování, o kterém mluví i nadále.

Vrabel stále opakuje, že touží po revoluci, kdy vládu a poslance vystřídají jím vybraní “odborníci”, kteří jako první krok pojedou do Moskvy poprosit Putina o levný plyn. “Chtěl bych udělat nenásilnou revoluci, aby to bylo bez provazů na lampách nebo bez přivazování,” ujistil Vrabel v posledním videu s tím, že jestli někdo chce dělat ozbrojenou revoluci v České republice, tak prý bez něj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články