Boj o Česko vstoupil do horké fáze. Hrozí nám další destrukce demokracie a právního státu

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

I přes prázdninovou atmosféru se politický boj o Českou republiku dostává do horké fáze. Veřejnost je ostře rozdělená na dvě zhruba stejně silné části. Přes množství stran a koalic jde ve skutečnosti vlastně jen o dva proudy: Temný východní proud, který je blízký srdci Miloše Zemana, sestává z Babišova ANO, promoskevských komunistů, xenofobní SPD a policejní strany Přísaha. Prozápadní proud české veřejnosti se skládá ze dvou demokratických koalic: konzervativnější koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a z liberálnější koalice Pirátské strany a STAN.

Ohledně bloku východních stran je v zásadě jedno, koho z nich by člověk volil. Ať už volič zvolí komunisty, SPD nebo Přísahu, vždycky volí de facto Andreje Babiše, pouze s jiným akcentem.  Tento východní blok je krajně nebezpečný pro budoucnost svobody v České republice. Jeho úspěch by s velkou pravděpodobností znamenal vážné nabourání vztahů s Evropskou unií. Vyloučit nelze ani referendum o vystoupení z EU, kterým by mohli podmiňovat své hlasy pro Babišovu další vládu okamurovci i komunisté. Vítězství tohoto bloku by mohlo způsobit další destrukci právního řádu, zhnědnutí české politiky a příklon k Putinovu Rusku. Je zjevné, že tyto síly udělají všechno pro to, aby jim naše země spadla do chřtánu. Marketingoví podvodníci z Babišova tábora už roztočili kola dezinformační propagandy, řetězových e-mailů a šíří po celé společnosti lži a zlo. Jejich divoká karta, kterou vynesli, aby zachovali Babišovu moc, se jmenuje Přísaha. Jejich vylhaným tématem bude nepochybně opět migrace. Sázka na lidovou hloupost.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Mezi oběma proudy či bloky stran, tím prozápadním i provýchodním, voliči téměř nepřecházejí. Naopak uvnitř těchto bloků migrace voličů funguje podle principu spojitých nádob. ANO bere komunistům, Přísaha zase mírně ubírá Babišovi, ale hlasy nakonec zůstávají temné probabišovské straně sporu o Českou republiku. O to více je zarážející vývoj v průzkumech volebních preferencí. Je zvláštní svojí značnou odlišností. Zatímco podle agentur Kantar a Ipsos má dojít k vítězství demokratů, tak CVVM a STEM hlásí růst preferencí ANO, aniž by ukázaly, kde se ti voliči berou, pakliže funguje pravidlo o spojených nádobách v rámci obou bloků.

Představa, že se najednou voliči Pirátů či ODS rozhodli volit spíše Babiše či Přísahu, je mírně řečeno absurdní. Tento jev je vysvětlitelný jen tím, že se průzkumy někdo snaží upravovat tak, aby temným silám nadržovaly. Není vůbec od věci předpokládat, že do světa průzkumů mohla vtrhnout masívní korupce. Proto je skandální, když kupříkladu server Novinky automaticky tvrdí, že znovu ANO vítězí, a vykládá to nikoli jako výsledek jednoho z průzkumů, je to prostě hotovým faktem. A nikoho nepřekvapí, že stejně skandální chování vykazují servery, které vlastní Andrej Babiš: iDNES a Lidovky. Od toho si je totiž náš premiér koupil a provozuje je v rozporu se zákonem.

Nezákonnost ale voličům temných sil nevadí a nevadí ani Babišovým novinářům. Kupříkladu Petr Nováček v Babišových Lidovkách nastoluje možnost, že nevěrohodné jsou ty průzkumy, v nichž Babiš nevítězí. Že se ten člověk za sebe ani trochu nestydí.

Demokratická část společnosti by se měla zmobilizovat. Může se jí snadno stát, že veřejné mínění bude opět zmanipulováno tak, aby se z České republiky stalo další Maďarsko. Či spíše rovnou Bělorusko. Pak tu půjde doslova o krk. Temné síly v naší zemi se nezastaví před ničím a nemají vůbec žádné zábrany. Stačí se podívat na našeho prezidenta a na našeho premiéra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]