Boj o Českou televizi je také zápasem o postoj k rusko-ukrajinské válce

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Frontální útok na svobodu v České republice pokračuje. Poté, co Babiš zničil liberální deníky MF DNES a Lidové noviny a udělal z nich nedůstojné a provládní pudly, a navíc obsadil či vytvořil další média ke své vlastní slávě, pokračuje likvidace svobody v Česku snahou zemanovských sil odstranit z České televize poslední samostatně myslící kritické novináře.

Zejména jde o Václava Moravce, Marka Wollnera a Noru Fridrichovou. Tím by z obrazovky veřejnoprávní televize definitivně zmizela kritická žurnalistika, snaha o objektivní pohled na domácí dění a informování o tom, co se držitelům moci nepovedlo. To je obsah souboje, který se vede v Poslanecké sněmovně při projednávání výročních zpráv České televize.

Vedle této hlavní domácí linky jde ale Zemanovu spřízněnému politickému bloku v Poslanecké sněmovně, tedy KSČM a Okamurově SPD, o to, aby Česká televize upravila své informování o válce na Ukrajině podle mustru oficiální ruské propagandy. Dobře na to upozornil ve svém komentáři na aktualně.cz Martin Fendrych, když citoval proruského a prozemanovského „mediálního analytika z Parlamentních listů (na které z důvodů toxicity neodkazujeme). Pan Štěpán Kotrba tu píše: „Dvořákova ČT neplní společenskou smlouvu, kterou se zavázala k neutralitě ve zpravodajství a k vyváženosti v publicistice dle zákona. Je pro-fašisticko-ukrajinská čili pro-kyjevská, až fanaticky proti-ruská a proti-čínská, proti-íránská a proti-turecká, pro-palestinská a proti-sionistická, pro-unijní, pro-NATO, pro-USA. Pro-uprchlická a proti-národní.“

Tím Kotrba v kostce řekl, o co těmto putinovským špinavcům opravdu jde. Chtějí, aby se Česká republika otevřeně postavila na stranu agresivního a nedemokratického Putinova Ruska. Na stranu agresora proti jeho oběti, tedy proti těžce zkoušené Ukrajině. Česká televize přitom v žádném případě nešíří žádnou proukrajinskou propagandu, ale informuje podobně jako všechna seriózní média západního světa. A to je to, co proruské frontě vadí. Vadí jí zejména pravda.

Pavel Hofman

Celá ta široká fronta komunistů, proruské části sociálních demokratů, estébáků z ANO, klausovců a hnědých extremistů od Okamury usiluje o to, aby se z České republiky stala znovu kolonie Ruska. Je to docela obyčejná vlastizrada a útok na naše národní zájmy. A my teď vlastně jenom čekáme, jestli nám hodný pan Babiš nechá zprávy České televize svými poslanci schválit, protože si stále ještě hraje na evropského politika.

Až na takové morální dno jsme to tu dopracovali tím, že jsme včas nezastavili temné síly.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner