Bojovnice ze staré gardy ODS hrubě napadla Petra Fialu a Markétu Pekarovou Adamovou

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka | FOTO: Zbyněk Pecák / se svolením autora

Je úroveň, podúroveň a pak ještě jedno patro o něco níž. Tam se momentálně nachází bývalá poslankyně ODS z klausovských časů Kateřina Dostálová. Na jejích výrocích by si jistě leckterý psycholog smlsnul. My ale můžeme s jistým sebezapřením taky.

Na facebooku se Kateřina Dostálová ve čtvrtek rozpovídala o současné politické situaci. Bylo to tak zdařilé, že to hned za tepla převzaly Parlamentní listy, což je známka nepochybné „kvality“.

Týdeník FORUM (Lucie Batková / FORUM 24)

Dostálová píše: „Včera jsem konečně pochopila, co spojuje Petra Fialu a Markétu Pekarovou Adamovou. Jsou to dva kamarádi v touze. Touze po něčem, čeho nikdy nedosáhnou. Chtějí být jako kníže, ale nepochopili, že to nejde zahrát. Buď to ve Vás je, nebo ne, ale naučit se to nedá.

Petr Fiala nám může tvrdit, že sako je jeho přirozenost a se slušností se narodil, ale svými činy dělá pravý opak. Noblesa se přímo snoubí s ministerstvem zahraničí a on se ho zlehka vzdal. Dal ho Pirátům a nepochopil, že solvina se neodkládá na barokní sekretář.

Markétu ani tisíc firem vizážistů nepřevlékne do ležérnosti a nadhledu a neskryjí to, že nezná pojem slova grand. Ostatně i kníže se může chovat jako prase, ale vyspí se z toho. Tak jako Vondráček po kytarovém extempore zůstane slušným právníkem. Z Markéty neudělají Hanu Podolskou ani její šaty. Co však na mě po včerejšku dýchlo nejvíc? Mají strach a je to vidět. Doporučila bych zhlédnout film Ucho. Velmi poučné.“

Je to nějaké zmatené. Těžko říct, co na Kateřinu Dostálovou „dýchlo“. Zatím je první, kdo tvrdí, že Fiala a Pekarová Adamová mají strach. Není jasné, z čeho by ho měli mít. Spíše bychom to čekali u lidí, nad kterými stále visí hrozba kriminálu, až příslušné úřady dokončí nekonečná „došetřování“. Jako nejděsivější „zločin“ Petra Fialy bylo po velkém úsilí odhaleno, že seděl v radě čehosi, co vydávalo mj. díky grantům nějaké knihy. Vydávat knihy a nosit brýle u nás není zločin, nežijeme v Demokratické Kampučii za vlády Rudých Khmerů. Tak hlavně že je pan Vondráček „slušný právník“. Tento neotřelý názor už měl zaznít.

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Uznáváme, že paní Dostálová kdysi nějak dělala do krásna a oblečení, když byla, jak její životopis uvádí, v letech 1988–1991 modelkou pro podniky OP Prostějov a ÚBOK Praha. Tehdy se tomu ještě říkalo manekýna.

Bývalá manekýna, pak poslankyně se zřejmě pokusila ze sebe udělat měřítko úrovně, ale touhle větou se dost odepsala: „Markétu ani tisíc firem vizážistů nepřevlékne do ležérnosti a nadhledu a neskryjí to, že nezná pojem slova grand.“ Bojovnice ze staré gardy tedy zrovna neukazuje nadhled a ležérnost. Takhle dáma o dámě nemluví.

Nestálo by to za řeč, kdyby to nebyla součást poslední vlny výkřiků apokalyptických kazatelů, kterým nevadila opoziční smlouva a Klausova podpora Zemana při prezidentské volbě, ale jinak se pokládají za nejautentičtější autentickou pravici ze všech pravic.

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

Co na Kateřinu Dostálovou „dýchlo“, to skutečně netušíme. Můžeme jen spekulovat, že to byl duch samotného zneuznaného patriarchy Václava Klause.

Každá rada drahá. Zneuznaní klausovští rockeři si aspoň mohou jít někam zatrsat, ale poradit takto ovanuté osobě, to je těžké. Generálové na penzi to mají jednodušší, vezmou si cínové vojáčky a přehrávají si staré bitvy a chřestí si k tomu medailemi.

Snad se paní exmanekýna a exposlankyně neuchýlí k nějakému woodoo kouzlení s figurkou zmíněné političky. Bezpečnější by bylo, aby si hned, jakmile se přiblíží nějaký z Václavů Klausů, nasadila ten nejkvalitnější nano respirátor. Jak potom dotyčným vysvětlit, že si nepočíná levicově, ale nevíme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]