Bojovníci proti islámu v ohrožení: Navštivte Konvičku, vyzýval dopis. Ten se bojí o život

Eric Drooker

Hlavní bojovník proti islámu Martin Konvička se cítí v ohrožení života. Děje se tak kvůli dopisu, který vyfotil Čech pracující v Británii Míla Hájek u jedné londýnské mešity. Konvička celou věc ovšem prezentuje tak, že vtipálek dopis na mešitu nalepil a on je nyní ohrožen džihádisty.

V dopise je objasněno, kdo je Konvička – člověk, který by muslimy rád poslal do koncentračních táborů a namlel je do masokostní moučky. „Tvrdí, že prorok byl pedofil a měl sex s prasaty,“ stojí tam také. Dopis muslimy vyzývá, aby Konvičku navštívili a osobně si s ním promluvili. „Jedná se o čistou mystifikaci. Plakát vyvěšen nebyl. Byl jen vyfocen na zdi u mešity kvůli věrohodnosti, a to se stejným odstínem cihel, kterou si manipulující internetový prostor vyložil po svém. Za druhé nikde nevyzývám k násilí,“ řekl Hájek serveru Lidovky.cz. Podle něj lidé míso dialogu hned chtějí za vším vidět objednávku vraždy.

Konvička má ovšem za to, že se jedná o nebezpečný akt, který ohrožuje jeho život. „Je to záležitost, kterou by se měly zabývat nějaké protiteroristické složky. Není totiž žádným tajemstvím, že některé londýnské mešity jsou semeništěm džihádismu,“ sdělil naprosto vážně Parlamentním listům.

Dalším bojovníkem v ohrožení je od včerejška poslanec a předseda klubu Úsvit – Národní koalice Marek Černoch. Domů mu totiž dorazila obálka s bílým práškem. „Krátce před 21:00 nám byla nahlášena podezřelá zásilka v domě v Hostivici. Jednalo se o dopis s bílým práškem. Látka je zajištěna, teď se bude zkoumat,“ řekl mluvčí. K žádnému zranění a úniku chemikálií nedošlo, dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner