Bojujeme za spravedlivější svět, hlásají komunisté. Jurečka je vrátil do reality

Marian Jurečka (KDU-ČSL) (ČTK)

Marian Jurečka (KDU-ČSL) | FOTO: ČTK

Říjnové volby do poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží a na aktivitě politických stran je to znát. Pozadu zřejmě nechtějí zůstat ani komunisté. Na facebookovém profilu předsedkyně Komise mládeže ÚV KSČM a kandidátky do dolní komory Petry Prokšanové se objevil příspěvek, který nenechal klidným šéfa lidovců Mariana Jurečku.

„Komunistky v každodenním boji za spravedlivější svět,“ stojí na obrázku, který v sobotu na sociální síti sdílela Prokšanová. Slova jsou doplněna fotografiemi volebních lídryň komunistické strany, nechybí například známá Marta Semelová.

„Jsem moc hrdá na aktivní ženy v naší komunistické straně. Pracují mezi lidmi a pro lidi. I proto pak při volbách stojí v čele našich kandidátek, lidé je znají, znají jejich obětavou práci i lidský přístup. Ženský element v politice považuji za velmi důležitý a komunistky navíc i v minulosti dokázaly, že jsou asertivní a dostatečně radikální, aby dokázaly efektivně prosazovat zájmy pracujících,“ napsala Prokšanová.

„Víš co, Sašo?“ okomentoval na twitteru příspěvek komunistů předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Bylo to tak spravedlivé, až třeba Milada Horáková, Heliodor Píka, Josef Toufar a mnoho dalších s tím vaším soudružským a spravedlivým bojem přišli o život,“ připomněl šéf lidovců.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Volební kampaň zřejmě zahájili i komunisté na lokální úrovni. Například v pátek soudruhy z Havířova rozhodil návrh lidovců, kteří chtějí snížit důchody komunistickým pohlavárům. Soudruzi proto na sociální síti sdíleli příspěvek, podle kterého jde o útok na nejslabší.

„Pánbíčkář Marian Jurečka (KDU-ČSL) si vzal příklad z „demokratického“ Slovenska jak potrestat důchodce kteří „sloužili“ minulému režimu. Jde vidět, že pravice nemá co nabídnout občanům této země a sází na primitivní antikomunismus,“ rozvášnili se komunisté.

Připomínáme slova prezidenta Dr. Edvarda Beneše, která jsou stále aktuální i dnes,“ zakončili příspěvek komunisté a přiložili obrázek s údajným projevem našeho druhého československého prezidenta. Problém je, že tato slova nikdy neřekl. Když byli soudruzi na nepravost upozorněni, nenechali se rozhodit. O autentičnost textu totiž prý nejde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články