Boleslav Buzek: EET máme kvůli Babišově egu. Porušil i zákon, aby ji prosadil

Půl roku po startu první vlny elektronické evidence tržeb iniciativa Radostné Česko bez EET nevzdává svůj boj. Boleslav Buzek, který stojí v čele organizace je přesvědčen, že nesmí polevit do doby, dokud nebude šmírovací nástroj, který zničil mnoho drobných živnostníků, zrušen. V rozhovoru Na barovce prozradil také, co chystá proti Andreji Babišovi, kromě jedné žaloby, kterou na něj již podal.

Podle Buzka je naprosto jasné, co zatím EET ukázala. „Přinesla zdražování, hlavně v oboru gastronomie. Podle statistického úřadu tam byla třeba inflace v prosinci desetkrát větší než u ostatních oborů,“ říká šéf Radostného Česka bez EET. „Dále také úpadek venkova, farmářských trhů a celkově špatnou náladu ve společnosti. EET je kanon na mouchy, který je stejně netrefí, ale spálí všechno hezké kolem,“ je přesvědčen Buzek.

„EET je nejdražší a nejstupidnější nástroj všech dob na výběr daní,“ myslí si podnikatel. „Je to výmysl nějakých chorvatských soudruhů, který jim ještě prodloužil recesi. I přes výborný turistický ruch tam mají o 9 procent menší maloobchodní tržby než před zavedením EET,“ vysvětluje Buzek. „Když Babiš tvrdil, že je EET revoluční věc, tak bylo Chorvatsko zařazeno mezi deset nejhorších ekonomik světa,“ dodává.

Proč ovšem tolik bývalý ministr financí trval na zavedení evidence? „Babiš chtěl EET zřejmě i z neznalosti, ale poté se do toho pustilo i jeho ego, chtěl ji prosadit i za cenu porušování zákonů. Třeba dal bez výběrového řízení zakázku na půl miliardy,“ upozorňuje šéf Radostného Česka bez EET.

Boleslav Buzek se před časem rozhodl podat na předsedu hnutí ANO žalobu. „Babiš utlumil diskusi kolem EET v demokratické společnosti, a to na všech frontách. A ve svých médiích tvrdil, že to funguje všude na světě. Dokonce je tam i náznak šíření nenávisti, když psal, že podnikatelé neplatí daně a kradou,“ vysvětluje důvody podnikatel. „Ta žaloba, ačkoliv vypadá, že je na ochranu osobnosti, tak jejím výsledkem bude to, že Andrej Babiš bude soudně uznán za lháře. A lidi uvidí, že EET byl podvod,“ doufá Buzek.

Změnu nečeká ani po nástupu nového ministra financí. „Pan Pilný pouze papouškuje manipulace Schillerové a Babiše ohledně stoprocentního nárůstu tržeb,“ rekapituluje Buzek svou první zkušenost s novým šéfem státní kasy z diskuze v Českém rozhlase. „Do hnutí ANO vstupovala v minulosti spousta slušných lidí i prospěchářů, ale nevím do které kategorie zařadit ministra Pilného. Na mě zatím působí negativně, třeba kvůli svým vyjádřením k účtenkové loterii,“ shrnuje Buzek.

Právě další instrument spojený s EET mu velmi vadí. „Účtenková loterie je možná to nejpotupnější, co mohlo české občany potkat. Babiš slibuje za deset korun 600 až tisíc korun zdražení,“ myslí si Buzek.

Ve videu se také dozvíte:

Co si Boleslav Buzek myslí o protikuřáckém zákoně a jak ho budou lidé obcházet?

Spojil by svou iniciativu s politickou stranou?

Je důležitější boj na demonstracích nebo sociálních sitích?

Nejsou témata kolem Andreje Babiše, třeba dluhopisy, složitá na pochopení pro laiky?

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]