Boleslav Buzek: Existují formy vzdoru vůči EET. Naučme se je

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Formy vzdoru? Tisk FIK kódu mikropísmem a ignorace EET pokladen. Ne každý může vzdorovat tím, že si vezme státem placené volno, tedy dočasně přerušit živnost. Pokud do doby zrušení EET zvládnete dvojí vykazování, nabízí se bezplatně bez časového i dokladového omezení mobilní (iOS, Android) i webová aplikace na pokladní prodej a fakturaci. Bylo mou povinností aplikace nechat vytvořit pro smluvní účetní kanceláře na zmírnění dopadu EET jejich klientů. K dispozici budou na app store nebo google play v polovině listopadu. Zákon o EET zatím nepožaduje odesílat velkému bratrovi položky, takže stačí zadat celkový „prodej dle přílohy“.

Mírnou formou vzdoru u těchto mobilních aplikací je možnost volby tisku FIK kódu mikropísmem na pokraji čitelnosti. Stejným písmem, jako když uzeniny oligarchy udávají na svých výrobcích, že obsahují 50% toxické vody. Dobrovolní účtenkoví udavači si pak mohou na přepis 32 znakového FIK kódu dobrovolně pořídit i lupu.

Doklad je možno odeslat i elektronicky. Dle nadřazených zákonů unie má elektronická forma stejnou váhu jako tištěná. Pokud se musí naučit obsluhovat výpočetní techniku sedmdesátiletý prodejce preclíků na ulici, bylo by přece diskriminací, kdyby se tomu nemusela naučit jeho zákaznice, sedmdesátiletá stařenka. Navíc tím, že si převezme doklad za preclík elektronicky, šetří planetu.

Podle zatím nízkého počtu dosud vyžádaných podpisových certifikátů je i docela možné, že nedemokraticky přijatý represivní zákon přestane platit hned zkraje pro neúčinnost nebo něco podobného. Finanční správa, řízená hujery, utratila desítky miliónů, určených původně na šíření informací pro podnikatele, na štvavou lživou kampaň šířící nenávist vůči skupinám. I generální ředitel GFŘ Janeček pak ani sám neví, že zákon o EET se týká i plateb kartou. A jak to pak má vědět hospodský v Horní Lomné?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner