Boleslav Buzek z Radostného Česka: Babiš připravuje čtyřnásobnou lumpárnu

Boleslav Buzek, šéf Radostného Česka (archiv autora)

Boleslav Buzek, šéf Radostného Česka | FOTO: archiv autora

Ministerstvo financí chystá před volbami propagaci potupné účtenkové loterie. Zájemci se mohou přesvědčit na serveru poptavej.cz. Jenom na rozhlasové spoty chce ministerstvo ovládané loutkou Andreje Babiše vydat 3,3 mil. Kč.

ANO 2011 si tedy dělá předvolební kampaň za peníze daňových poplatníků podobně jako před komunálními volbami ohledně štvavé propagace k EET. Kampaní chce ANO především odlákat část voličů levicovým stranám, hlavně ČSSD a KSČM.

Účtenková loterie vyvolává v podvědomí lidí nenávist, předsudky a podporuje udavačství. Všichni jsou označeni za podezřelé. Např. i lékař vydávající posudek do zaměstnání je podezřelým zlodějem a účtenka se musí nahlásit. To je ve vyspělých demokraciích něco nevídaného! Jedná se navíc o zbytečně vyhozené či spíše zneužité peníze daňových poplatníků.

Inspirace neúspěchem

V Chorvatsku i Slovensku skončila účtenková loterie postupným nezájmem, tedy fiaskem. Podobně to dopadne v Česku. Nejprve nastane zájem některých chamtivců, kteří budou chtít zbohatnout, aniž by pro společnost něco udělali. Určitě se objeví i případy z minulosti, kdy opět někdo zavolá polici, protože nebude moci najít na účtence FIK kód. Nebo si splete ve FIK kódu písmeno B za číslici 8.

Boleslav Buzek, zakladatel iniciativy Radostné Česko bez EET (FORUM 24)

Po čase nastane útlum a do systému lidé pošlou tak jednu účtenku z tisíce. Pokus o zvýšení zájmu o loterii na Slovensku nepomohla ani možnost načtení údajů z QR kódu. Toto nyní propagují slovenští soudruzi usazení v tamní finanční správě. Prodejcům nutí tisknout na účet za zmrzlinu kostičkovaný nesmysl. Chudák matka příroda, jedovatá účtenka bude zase delší. Dítě nebo důchodce si pak musí stáhnout apku do mobilu a umět načítat QR kód.

Shrňme si nyní všechny levárny Andreje Babiše:

– Účtenková loterie v podvědomí občanů podněcuje nenávist, rozděluje společnost a podporuje udavačství.

– Děti mohou mít v budoucnu sklony ke gamblerství.

– Babiš si dělá předvolební kampaň za peníze daňových poplatníků. Vzhledem k tomu, že se to tváří jako počin ministerstva, nezapočítává se to do povinných limitů na kampaň.

Klára Novotná (Facebook)

– Pravděpodobně vyhraje vypsaný tendr nebo jeho část rádio vlastněné oligarchou. Peníze daňových poplatníků se tak přesunou přímo do Babišovy kapsy.

Česko nutně potřebuje pořádnou deratizaci od rudých kostlivců a oligarchů dojících český stát. Strany, které účtenkovou loterii a další lumpárny podpořily, by měly včas otevřít oči.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]