Bolesti břicha dostaly ženu do nemocnice. Za několik dní přišla o nohy a jednu ruku

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Běžné zdravotní problémy, které má většina z nás, většinou nevyvolávají v lidech paniku. Bolesti hlavy či břicha zná téměř každý a dokáže je pomocí volně dostupných léků zahnat. To však nebyl případ ženy, o níž informuje deník The Sun. Její problémy byly daleko závažnější.

Monika Tothne Kaponyaová pociťovala tak silné bolesti břicha, že už nebylo možné je vydržet. Zavolala si proto záchranku, která ji odvezla do nemocnice. Tam devětatřicetileté ženě oznámili, že má perforovaný žaludek, který potřebuje okamžitou operaci. Hrozila totiž sepse, která by mohla vést k velmi vážným potížím.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Ženu z maďarské Pécse ovšem po zákroku nečekaly pozitivní informace. Lékaři totiž zjistili, že má pacientka ucpané cévy ve všech končetinách. „Tato uzávěra cév by se ještě dala operovat, ale po vyšetřeních jsem dostávala stále horší a horší zprávy,“ svěřila se Monika.

„Téměř po každém vyšetření následovala amputace. S levou nohou jsem se musela rozloučit 1. března, s pravou pak 8. března a s levou rukou 12. března,” vzpomíná se slzami v očích Maďarka. Během jedenácti dnů se tak nadobro změnil celý její život. Lékaři totiž nebyli schopni opravit žíly, a tak museli končetiny amputovat. Znamenalo to, že během tří měsíců musela Monika podstoupit 16 operací.

Lékařům se nepodařilo zjistit, zda byla perforace žaludku způsobena genetickým problémem, který zvyšoval pravděpodobnost této situace nebo šlo o jiný důvod. Sama Monika se domnívá, že za tím, co se stalo, mohlo být „bezvýznamné“ zranění nohy, které měla před dvěma lety. Nyní se snaží vyrovnat se svým osudem a bojuje. Prvních pár týdnů sice byla zavřená doma, ale postupně se teď snaží vrátit do normálního života.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články