Bolestivá alergie na slunce nutí ženu schovávat se v domě. Její děti na to doplácejí

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Každý rodič by svým ratolestem chtěl poskytnout vše, co jim na očích vidí. Nastanou ovšem situace, kdy to ani s vypětím všech sil nejde. Například ve chvíli, kdy se v rodině objeví nemoc, která život všech převrátí naruby. O jednom takovém případě informuje The Daily Mail.

Susan Heawordové z britského Telfordu lékaři po jejím prvním porodu oznámili překvapivou zprávu. Po několika vyšetřeních dospěli k tomu, že trpí bolestivým onemocněním kůže, které je známé jako polymorfní světelná erupce.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

To znamená, že pokud je Susan vystavena slunečnímu svitu, na jejím těle se objeví vyrážka, z níž se později vytváří puchýře. Celoročně se tak musí chránit opalovacím krémem s faktorem 50 a vyhýbat se slunečným místům.

„Už jenom to, že jdu pověsit prádlo, opravdu, ale opravdu bolí,“ svěřila se děvatadvacetiletá žena. „Když se o mě někdo otře, může mě to i rozplakat. Kvůli té bolesti si dávám sedm studených sprch denně,“ dodává.

Bolestivý pocit, který prožívá, když ji slunce pálí na kůži, popisuje Susan tak, jako by jí po těle lezl pavouk, což ji zpočátku lechtá, ale najednou má dojem, jako by do ní někdo zapíchl milion rozžhavených jehel. 

„Je mi líto mých dětí, protože si s nimi nemůžu užívat to hezké počasí, které teď je. Nemůžu si ani sednout k oknu, protože by mě slunce dostalo,“ říká trojnásobná matka s tím, že když nemůže mít pěkné léto ona, nemohou ho mít ani její děti. „Chtějí být na zahradě v bazénu a já si to s nimi nemůžu užít. Je to zničující,“ svěřila se Susan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články