Brno 4. dubna (ČTK) – Vystoupení studentského sboru z konzervatoře v Tours dnes otevře 23. ročník festivalu Bonjour Brno. Přehlídka tradičně přibližuje Brňanům francouzskou a frankofonní kulturu v nejširším možném rozsahu, tedy od jídla a pití až k vysokým uměleckým formám. Podle pořadatelů jde o největší událost frankofonní kultury na Moravě.

Na programu dnešního koncertu v sále Konventu Milosrdných bratří jsou jazzové skladby Jeana-Christopha Choleta. Vystoupení je přístupné zdarma, sál pojme 250 diváků. Návštěvníci by si však s sebou měli vzít deku nebo alespoň teplé oblečení, v konventu je chladno.

Sbor konzervatoristů má 60 členů. „Děti sboru budou ubytované u rodin žáků, kteří se učí francouzsky, a příští rok zase přijede na týdenní pobyt skupina z Brna do Tours,“ uvedl ředitel Francouzské aliance v Brně Eric Baude.

Po dobu 13 festivalových dní se v Brně uskuteční dvě desítky akcí, třeba ochutnávky jídel, filmové projekce, výstava komiksů, koncerty i divadelní představení. Přijedou umělci nejen z Francie, ale i z Kanady nebo Belgie.

Oblíbené francouzské trhy Le Rendez-vous s nabídkou sýrů, ryb, vína a jiných delikates se letos uskuteční 7. dubna poblíž sochy Jošta Lucemburského a na nádvoří Místodržitelského paláce.

V Brně žije několik stovek rodilých Francouzů, často pracují pro nadnárodní firmy. Na festivalové akce přicházejí nejen oni, ale také francouzsky mluvící Češi a široká veřejnost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner