Bookmakeři mají jasno. Favoritem je Petr Pavel, Babišův kurz se neustále propadá

Petr Pavel v Ostravě (Pavel Hofman / FORUM 24)

Petr Pavel v Ostravě | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Pozice bývalého vysokého představitele armády Petra Pavla v roli sázkového favorita na prezidenta posílila a jeho kurz na vítězství klesl na 1,05:1. Naopak předseda hnutí ANO Andrej Babiš u bookmakerů ztrácí, kurz na výhru bývalého premiéra se propadl až na 9:1. Vyplývá to z informací tuzemských sázkových kanceláří na webech. 

Pavlův kurz na úspěch v prezidentských volbách v posledních týdnech sílí. Těsně před začátkem voleb měl kurz na výhru okolo 1,4:1, po těsné výhře v prvním kole 1,12:1 a nyní už velmi nízký 1,05:1.

Prezidentský kandidát Petr Pavel (ČTK / Švancara Petr)

Naopak Babišův kurz stoupá, po prvním kole měl 6:1, v pondělí 23. ledna v průměru 7,2:1, dnes ráno ještě kolem 8:1 a po poledni se už na jeho výhru dalo sázet až v kurzu 9:1.

Na výhru Babiše sice přijaly sázkové kanceláře dlouhodobě více peněz, ale političtí bookmakeři vypisují kurzy i na základě vlastního úsudku a berou v potaz také například názory politologů a sociologů.

Sází se i na počet hlasů kandidátů a u Tipsportu je například vsazeno dohromady 1,64 milionu korun, že Pavel získá přes 56,01 procenta hlasů. U volební účasti ve druhém kole většina sázkařů podle objemu peněz očekává, že bude pod 68,51 procenta.