Boris Johnson bude novým britským premiérem

Boris Johnson bude novým předsedou vlády Velké Británie. Ve finálovém kole volby podpořilo Johnsona 92 153 konzervativců. Johnson převezme funkci od Theresy Mayové. Protikandidát Jeremy Hunt získal polovinu hlasů.

Johnsonovým hlavním cílem je především dokončení procesu vystoupení země z Evropské unie, přičemž nevyloučil ani odchod bez dohody.

„Splnit brexit, sjednotit zemi a porazit Jeremyho Corbyna,“ zaznělo v Johnsonově projevu. Zdůraznil také, že trvá na tom, aby Velká Británie opustila EU 31. října, jak naposledy dohodla odcházející Mayová.

Johnson je považován za velmi kotroverzního politika, a to zejména kvůli žoviálnímu chování a politickému stylu. Někteří ministři již oznámili, že po jeho zvolení šefem Konzervativní strany odejdou z vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia[email protected]

Revue Forum Banner